rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

Temiz gıdanın peşindeyiz

| |

Tüketicilerin gıdayla ilgili şikayet ve taleplerini almak için kurulan ”Alo Gıda 174” hattına en çok, gıda üreten ve satan işletmelerin hijyen kurallarına uymadıkları gerekçesiyle başvuru yapılıyor.

Trabzon Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Beştaş Erdoğan, vatandaşların gıdalarla ilgili her türlü şikayetlerini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ”Alo Gıda 174” hattına bildirebileceklerini söyledi.

İhbarların aynı gün içinde e-posta yoluyla ilgili birimlere ulaştırıldığını belirten Erdoğan, ”İhbarlara, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli elemanlarımızla anında müdahale ediyoruz. Şube müdürlüğü elemanlarımız, bu iş için özel hazırlanan ve içinde gıdalardan alınacak örneklerin saklanabileceği donanım bulunan araçla belirtilen yere gidip, inceleme yapıyor, numune alıyorlar” dedi.

BAKANLIK, ŞİKAYETÇİ KİŞİYİ BİLGİLENDİRİYOR
Erdoğan, ”Alo Gıda 174” hattına Trabzon’dan geçen yıl 153 şikayet yapıldığını, incelemeler sonucunda 19 iş yerine idari para cezası uygulandığını vurgulayarak, ”Bu yılın ilk 5 ayında ise 69 şikayet tarafımıza ulaştırıldı. Bunların tamamı değerlendirilerek 5 iş yerine idari para cezası verildi” diye konuştu.

Hem üreticileri hem de tüketicileri insan sağlığını direk ilgilendiren gıda konusunda duyarlı olmaya davet eden Erdoğan, şunları söyledi: ”Vatandaşlarımızdan gıda konusunda şüphelendikleri durumlarda ‘Alo Gıda 174′ hattını aramalarını istiyoruz. En iyi denetleyici tüketicidir prensibinden hareketle vatandaşlarımızın satın aldıkları ürünlerde bakanlığımızın üretim izni olup olmadığını kontrol etmelerini, özellikle de son tüketim tarihine bakmalarını arzu ediyoruz. Bu yıl gelen şikayetlerin 23′ü satış yerlerinin, 15′i toplu tüketim yerlerinin, 19′u ise üretim yerlerinin hijyeniyle ilgili. Satın alınan üründe bozulma, tüketim tarihinin geçmiş olması ya da ürünün içinden yabancı madde çıkmasına ilişkin de şikayetler alıyoruz.”

Erdoğan, numuneler üzerinde incelemenin yapılmasının ardından değerlendirme sonuçlarının bakanlığa bildirildiğini, bakanlık tarafından da şikayetçi kişinin bilgilendirildiğini kaydetti.

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı