rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Shopping Fest başladı

| |

İstanbul’da 20 gün sürecek alışveriş festivali, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşle başladı.

İstiklal Caddesi’ndeki Odakule önünde başlayan yürüyüşe İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da marşlarla eşlik ederek beş yüz kişilik kortej önünde Taksim Meydanı’na kadar yürüdü.

Karnaval havasında başlayan festivalin açılışına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tanıtma Genel Müdürü Güven Taşbaş’ın yanı sıra perakende ve alışveriş merkezi yöneticileri de katıldı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen festival 29 Haziran’a kadar sürecek. Festivalde alışveriş merkezleri ve mağazalarda özel indirimler olacak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Bütün hedefimiz İstanbul’u uluslar arası marka haline getirmek. Tarih, kültür, medeniyet, eğitim, sağlık, güzellik markalarımız var. Şimdi istiyoruz ki İstanbul aynı zamanda uluslar arası ticaret markası olsun.” diye konuştu. Alışveriş festivalinde asıl hedefin yabancı turistler olduğunu aktaran Vali Mutlu “Turistlerin İstanbul’a boş valizlerle gelip dolu valizlerle ayrılmasını istiyoruz. İstanbul valizlerin en iyi doldurulacağı şehirdir. Geçen yıl da çok iyi bir performans gösterildi. 20 Gün boyunca bir festival coşkusu da yaşanacak.” dedi.

Yürüyüş öncesi konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da İstanbul’un cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, “Uluslar arası büyük toplantılar burada yapılıyor. Önemli spor karşılaşmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Her yönüyle şehir farklı bir şekilde kendini hissettiriyor” dedi. Dünyanın pek çok yerinden İstanbul’a alış veriş yapmak için turistlerin geldiğini kaydeden Başkan Topbaş, İstanbul Shopping Fest’le birlikte İstanbul’un bilinirliğinin daha da çok arttığına dikkat çekti. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “İstanbul artık Türkiye ve dünyanın bir alışveriş merkezi haline geldi. İstanbul Shopping Fest’de geçen yıl bunu kanıtladı. İstanbul’da bulunmak ve burada yatırım yapmak farklılık. İstanbul finans merkezi haline dönüştü”

Konuşmaların ardından Odakule’den Taksim Meydanı’na kadar süren yürüyüş başladı. Yürüyüş boyunca İstiklal Caddesi’ndeki vatandaşlar yürüyüşe büyük ilgi gösterdi. Turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte tahtabacaklar, jonklör, palyaçolar ve kaykay gösterileri izleyenler tarafından ilgiyle izledindi.

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı