rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

Patronla zihinsel sağlık hakkında konuşmak neden zor?

| |

Çalışanlar kimi günler zihinsel olarak bir mesai gününün yükünü kaldırabilecek kuvvette hissetmiyor kendini. Bu durumun Türkiye’de yasal bir karşılığı yok fakat İngiltere’de çalışanlar fiziksel ya da zihinsel sağlık fark etmeksizin yasal olarak izin alabiliyorlar. Buna rağmen çalışanlar çoğu zaman işten izin alma konusunda dürüst davranmadıklarını itiraf ediyor. Peki patronla zihinsel sağlık hakkında konuşmak neden bu kadar zor? Gelin konuyu YouGov’un yayınladığı verilerle aydınlatalım…

YouGov’un İngiltere’de 3.959 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırma, zihinsel sağlıkları için işten izin alan çalışanların çoğunun damgalanma konusundan endişe duyduğunu gözler önüne seriyor. Araştırmanın öne çıkan verilerine göre, beş çalışandan biri (yüzde 19) zihinsel sağlıkları nedeniyle işten izin aldıklarını söylüyor.

Araştırmada öne çıkan veriler şöyle;

  • Zihinsel sağlık nedenleriyle izin alan çalışanların yaklaşık üçte ikisi (yüzde 63), işten izin alma nedenleri konusunda her zaman dürüst olmuyor.
  • Buna karşın, zihin sağlığı nedeniyle izin alması gereken çalışanların sadece yüzde 35’i, bunu yapma nedenini hiçbir zaman gizlemiyor.
  • Zihin sağlığı nedeniyle işten izin alan ve işverenlerine bunun gerçek nedenini söylemeyen işçilerin yarısından fazlası (yüzde 52), gerçeği söylerse daha az yetenekli bir çalışan olarak görüleceğinden endişe duyuyor.
  • Dikkat çeken verilerden biri de kadınların zihinsel sağlık nedeniyle izin alma olasılığının erkeklere göre yüzde 23 ila yüzde 15 daha fazla olması.
  • 30-50 yaş arasındaki çalışanların da 30 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilere göre ruh sağlığı nedenleriyle işten izin alma olasılıkları daha yüksek.

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı