rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

Sosyal medyada nano influencer hakimiyeti

| |

Hem fiyat avantajı sunan hem de tüketiciyle organik bağa sahip bin ila on bin aralığında takipçisi bulunan sosyal medya fenomenleri yani “nano influencer’ler” sosyal medyada markaların yeni gözdesi. 359 pazarlama uzmanının görüşlerini içeren bir araştırmanın sonuçlarına göre son bir yılda her dört markadan üçü nano influencer ile çalıştı.

Pandemi döneminde online alışverişe yönelim arttı, pek çok marka özellikle sosyal medyadaki reklam çalışmalarına hız verdi. Influencer’larla yapılan işbirlikleri bu süreçte önemli bir rol oynarken, markaların tercihi 1000 ila 10 bin takipçisi bulunan ve “nano influencer (nano etkileyici)” olarak adlandırılan sosyal medya fenomenleri oldu. Xeim tarafından yayınlanan ve 359 pazarlama uzmanının görüşlerini içeren bir anket çalışmasının sonuçlarına göre, son bir yılda her 4 markadan 3’ü (yüzde 76) nano influencer ile çalıştı. Buna karşın 1 milyon ve üzerinde takipçisi bulunan influencer’larla çalışanların oranı yüzde 35,6’da kaldı. Nano influencer’ların bu denli tercih edilmesindeki başlıca neden yüzde 50’yle uygun maliyet olurken, yüzde 44’lük bir kesim tüketici ile organik bağ kurmada daha başarılı olduklarını, yüzde 69’luk çoğunluk ise tüketici katılımını artırdıklarını gerekçe gösterdi.

Pazarlama kampanyalarına nano influencer etkisi

Araştırmalar, markaların nano influencer’ları pazarlama kampanyalarında giderek daha fazla kullanacağını gösteriyor. Pazarlama uzmanlarının da yüzde 73 oranla aynı fikirde olduğunu görüyoruz. Nano influencer’ları tercih etme kriterleri arasında yüzde 68’le içerik kalitesi geliyor. Çünkü insanlar artık birilerinin kazancına ortak olduklarını hissetmek değil, karşılarına çıkarılan içeriklerden fayda sağlamak istiyor. Bu noktada alanında uzman platformlar aracılığıyla nitelikli işbirlikleri yapmak, hem markaların hem de influencer’ların imaj ve itibarları açısından kritik önem taşıyor.

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı