rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

İstanbul’a yakın tatil yerleri

| |

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizi 2020 yılının bitimine az bir süre kala tekrar güncelleme ihtiyacı duyduk. Kış tatili veya sakin tatil yerleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.

2020 yılı neredeyse çoğu insan için evde geçti, salgın sebebiyle bırakın tatil düşünmeyi dışarılarda bile dolaşamaz olduk. Tabi salgın en çok tatil bölgelerini etkiledi diyebiliriz ama umarız 2021 daha güzel geçer.

Pandemi bittikten sonra, şehirden biraz uzaklaşıp sakin bir ortamda hafta sonu için romantik bir kaçamak yapmak isteyen çiftlerin değerlendirmesi gereken İstanbul’a yakın tatil yerleri listesi hazırladık. Sıcak yaz aylarında iğne atsanız yere düşmeyen tatil beldelerinde geçirilecek bir tatilden ziyade özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında, hafta sonu için bile olsa küçük bir kaçamak yapmayı tercih edenlerin kesinlikle bu listede hoşlarına gidecek bir otel bulabileceklerinden eminim.

İstanbul’a yakın tatil yerleri denilince akla hemen Ağva otelleri veya Şile otelleri gelir. Bu bölgelerde yer alan oteller çoğunlukla butik oteldir. Butik otelin farkı nedir diye biraz bahsetmek gerekirse; 5 yıldızlı otellerin veya tatil köylerinin aksine çok daha az odaya sahip olan bu tip otellerde konfor ve temizlik yine lüks otellerdeki gibi ön planda olup lüks otellerden fark olarak, atmosferiyle huzur veren, otelde kalan ziyaretçilere müşteriden çok misafir gözüyle bakıldığı ve bu şekilde birebir alakanın eksik olmadığı, buna mukabil yüksek hizmet kalitesinin de fiyata dahil olduğu küçük ve sevimli otellerdir.

Ülkemizde daha çok Ege civarlarında bolca görebildiğimiz ve turistlerin yoğun olarak ilgisi çeken butik oteller, fiyat olarak lüks otellerden çok da aşağı kalır olmasa bile, samimi bir ortamda, sunduğu hizmetlerle son yıllarda pek çok kişinin gözdesi.

Biz de yine özellikle hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen ama şehirden de fazla uzaklaşmadan rahat bir ortamda kafa dinlemek isteyen kişiler için İstanbul’ a yakın bir kaç saatlik yolculuk mesafesindeki bölgelerden derlediğimiz, bir çoğunda da bizzat kalıp gördüğümüz en iyi 10 butik oteli listeledik. Yine bir çoğuna Booking üzerinden de rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi bazıları ise Booking kullanmayı tercih etmemişler. Bu sebeple iletişim bilgilerini de yanlarına not olarak belirttik. Bakalım İstanbul’a yakın tatil yerleri listesinde hangi oteller bulunuyor?

Casa Lavanda Boutique Hotel, Şile

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizin ilk sırasında Şile otelleri arasında yer alan Casa Lavanda Boutique Hotel bulunuyor. Hafta sonu şehirden biraz uzaklaşmak isteyenler için en yakın bölgelerden biri olan Şile’ ye bağlı Ulupelit Köyü içerisinde 2010 yılında hizmete açılan Casa Lavanda Hotel’ i listede ilk sıraya almamızın bir çok sebebi var. Otel 18.000 m2′ lik yemyeşil bir alanın içinde konumlanmış ve İstanbul’ a hem 45 dk’lık bir mesafede hem de bir o kadar şehirden uzak hissetmenizi sağlıyor. Özellikle zengin yemek menüsü, her daim güler yüzlü personeli ve yüksek hizmet kalitesi birleşince – ve tabi ki otelin farklı mimarisiyle size sunduğu sıcak ambiyansı da unutmadan- bir kez de olsa Casa Lavanda’ da konaklamanızı mutlaka öneriyoruz. Ayrıca otelde havuz ve SPA hizmetleri de ek olarak sunuluyor.

Otelin sadece 13 odası olduğunu ve yılın her mevsiminde yer bulmanın oldukça zor olduğunu da belirtelim. Plan yapmadan bir kaç hafta önce oteli arayıp rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Sunduğu hizmet kalitesiyle tabi ki fiyatları da doğru orantılı olarak ortalamadan biraz yüksek. Fiyatlar dönemsel olarak değişebilmekle beraber, hafta içi 2 kişilik konaklama için gecelik en düşük 1,300 TL’den başlıyor, hafta sonu için ise genelde cuma-pazar arası paket program dahilinde odayı tutabiliyorsunuz ve bunun için de 2 kişi 2 gece için 3,300 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi bu fiyatlar dediğimiz gibi mevsime göre değişkenlik gösterebiliyor.

Telefon : 0216 736 56 40-41 / Web : http://casalavanda.com.tr

Beyaz Ev, Ağva

Ne zaman İstanbul’a yakın tatil yerleri desek, İstanbul’ da yaşayıp, hafta sonu tatili için yakın bir yerlere gitmek isteyenlerin ilk aklına gelen yerlerden birisi Ağva’dır. Özel aracınızla ortalama 1,5 saatlik bir mesafede olan ve yaz ayları dışında pek gürültülü olmayan bölgede, Göksü Nehri’nin etrafına konumlanmış onlarca otel arasından seçim yapmak oldukça zor.

Bir İstanbul Masalı, Medcezir, Kiraz Mevsimi ve daha bir çok dizinin çekildiği Ağva, aslında bu diziler sayesinde epeyce bilinir oldu. Ve dizilerin çekildiği oteller de fiyatlarını gereğinden fazla yukarı çektiler. Tam bir otel bulup sürekli olarak orada kalmak istiyorsunuz ama bir süre sonra otelde dizi çekiliyor ya da biraz talep görüyor, hem hizmet kalitesi düşüyor hem de fiyatlar abartı şekilde artıyor. Bu sebeple Ağva için bu kadar tercih arasından, kendi tecrübelerime dayanarak şu anda önerdiğim Ağva otelleri arasında yer alan Beyaz Ev olacak.

Henüz Ağva’ da yeni sayılabilecek ama huzurlu ve sakin bir tatil isteyenlerin mutlaka bir göz atmasını gereken otellerden birisi kesinlikle. Sadece 6’sı süit 1 tane de standart oda olmak üzere toplam 7 odası bulunan, akşamları şömine başında vakit geçirebileceğiniz, odaların tamamından Göksu Nehri’ni izleyebileceğiniz, özellikle çiftler için romantik bir ortam sunan Beyaz Ev için de kısıtlı oda imkanı olmasından dolayı bir kaç hafta önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var yine.

Fiyatları yine dönemsel olarak değişebilmekle beraber, hafta içi 2 kişi 1 gece konaklamak 900 – 1000 TL, hafta sonu ise 2 kişi 2 gecelik bir konaklama için 1,600 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0216 721 87 15 / Web : http://agvabeyazev.com

Ada Palas Butik Otel, Büyükada

Araba seslerinden, şehrin gürültüsünden uzak hem de ulaşım bakımından listedeki en basit şekilde gidebileceğiniz yer olan Büyükada’ da bulunan Ada Palas Butik Otel, hafta sonu kaçamağı için yine göz atmanızı önerdiğim yerlerden birisi. İster cumadan pazara ya da isterseniz pazar gecesini de dahil edip, pazartesi iskeleden bir vapurla kolayca İstanbul’ a geri dönebileceğiniz bir mesafede olan Büyükada’da ki en güzel noktalarından birinde bulunan otel, doğal hali korunarak yeniden restore edilmiş ve odaların tamamı el yapımı mobilyalarla donatılmış.

Yıllar geçtikçe maalesef gitgide kaybolan Büyükada’nın tarihi dokusunu size içine girdiğiniz andan itibaren hissettiren otelde toplam 12 oda bulunuyor ve yine gitmeden bir kaç hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Şu an için Büyükada’ da en çok talep gören otellerin başında gelen Ada Palas’ ta konaklamak için hafta içi 2 kişi 1 gece 800 – 900 TL gibi, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,400 TL’ye yakın bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 216 382 1 444 / Web : http://www.adapalas.com.tr

Limak Thermal Boutique Hotel, Yalova

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizdeki bu otel eğer kış tatili yapmak için sakin tatil yerleri arıyorsanız, bu otel tam size göre. Hem biraz şehirden uzaklaşmak hem de termal bir otelin imkanlarından faydalanmak isteyenlerin mutlaka tercihlerinden biri olması gereken Yalova’ da bulunan Limak Thermal Hotel, oldukça eski bir tarihe sahip. Otelin ilk misafiri Atatürk ve otelin restorasyonu sırasında oda numaraları da 1881 ve 1938 arasında belirlenmiş. Ayrıca otelin yine restorasyonu sırasında Varsay Sarayı’ndan esinlenilmiş ve tüm iç dekorasyonu, dış dekorasyonu, odaların tasarımı buna göre yapılmış.

Oteldeki tüm odalarına termal suyun verildiği özel jakuziler bulunuyor. Bunun yanı sıra hem açık havuz hem de kapalı havuzlarda termal su imkanı var. Ve bunların da yanında oldukça modern bir SPA merkezine de sahip. Özellikle kış aylarında İstanbul’ a yakın bir yerlere gitmek isteyenler için güzel bir tercih olacaktır.

Girer girmez sizi farklı bir zamana götüren Limak Thermal Hotel’ de konaklamak için hafta içi 2 kişi için gecelik indirim yakalayabilirseniz 2,300 TL civarında indirimsiz ise 3,000 TL civarında bir ücret ödemelisiniz. Hafta sonu için de 2 kişi 2 gece için indirimli 2,800 TL civarında bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Otelde 48 oda bulunmasına karşın kış aylarında özellikle hafta sonu için yer bulmak epey bir zor oluyor. Bu yüzden yine tatil planınızı yapmadan bir kaç hafta önceden yer ayırtmanızda fayda var.

Telefon : 0 226 675 78 00 / Web : http://www.limakthermal.com

Abant Köşk Otel, Abant

Özellikle kış veya bahar aylarında gidilmesi tavsiye edilen hafta sonu önerilerinden biri kesinlikle Abant otelleri olacaktır. Etrafı alabildiğine çam ağaçlarıyla çevrili olan Abant Gölü Tabiat Parkı’nın içerisinde, Abant Gölü’nün de hemen yanı başında konumlanmış olan Abank Köşk Otel’i, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında sayabiliriz çünkü arabayla ortalama 2 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşılabiliyor. Romantik kaçamaklar için ilk akla gelen bölgelerden biri olan Abant’ ta pek fazla otel bulunmadığı için fiyatlar da biraz yüksek haliyle. Hafta içi 2 kişi 1 gece için 1,500 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için de 2,900 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 374 224 5012 / Web : http://www.taksimotelcilik.com.tr/tr/abant-kosk-otel

Phellos Suites, Şile

İstanbul’a yakın tatil yerleri listesinde bir Şile oteli daha yazmak istedik. Aslında her bölgeden en fazla bir otele listede yer verecektim fakat Şile’ de yeni sayılan ve Şile’nin merkezinde yer alan Phellos Suites’ i de listeye ekleyelim dedik. Şile’ de kafa dinlemeye gidip, denizin ve manzaranın tadını huzurlu bir ortamda çıkarmak istiyorsanız mutlaka kalınacak oteller listenizde Phellos Suites’ e yer verebilirsiniz.

Otelde toplam 11 oda var ve hepsi oldukça geniş ve yine hepsi deniz manzaralı. Özellikle otelin şu anki işletmecisi Bahattin Bey zaten otele girer girmez sizinle bizzat alakadar olup, her konuda size yardımcı oluyor ve tüm otel personeli ile beraber kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Restoran kısmı, otelin hemen yanında yer alıyor ve dışarıdan da kullanılabiliyor. Fakat her şekilde personel özellikle otelde konaklayanlara özel alaka gösteriyor. Güler yüzlü çalışanlar, deniz manzaralı bir oda ve yine keyifli bir yemekle huzurlu bir hafta sonu tatili için Phellos’ u incelemenizi mutlaka öneriyorum.

Fiyatları da yine diğer butik oteller gibi ortalamanın biraz üzerinde. Hafta içi 2 kişi gecelik 400 – 600 TL , hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1.400 – 1.600 TL arası bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 (216) 704 19 31 / Web : http://www.phellossuites.com

Pyrgos Otel, Burgazada

Belki Heybeliada ve Büyükada’ nın biraz gölgesinde kalmış ama bahar aylarında özellikle gezilmesi ayrı bir zevk veren Sait Faik Abasıyanık’ın adası olarak bilinen Burgazada’da ki bir oteli de listeye almamız gerektiğini düşündüm. Bilmeyenler zaten otelin resimlerini görünce ne kaçırdıklarını anlamışlardır.

Otel konaklama hizmeti vermeye henüz yeni başlamış sayılan Pyrgos Otel’ deki tüm odalar deniz manzaralı ve otel yapısı tarihi doku bozulmadan inşa edilmeye çalışılmış. Otelde toplam 10 oda olmasına rağmen manzarası bakımından en talep gören oda 203 numara. Zaten otele gitmeden rezervasyon yaptırmanız gereken Pyrgos için rezervasyon yaptırmadan önce 203 numaralı oda müsaitse eğer ilk seçiminiz burası olsun diyelim.

Otelde konaklamak; hafta içi 2 kişi 1 gece 700 – 900 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,200 – 1,500 TL arasında mümkün oluyor.

Telefon : 0 216 381 12 10 / Web : http://pyrgosotelrestaurant.com/otel-restaurant

Sapanca 105, Sapanca

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında en bilindik kaçamak noktalarından biri olan Sapanca’dan da bir oteli listemize ekleyelim istedik ve bu civarlarda otel arayanlar için ilk seçeneklerinizden birisi Sapanca 105 olmalı mutlaka.

Öncesinden ev olarak kullanılan fakat kısa bir süre önce otele dönüştürülen ve odaların tasarımları bizzat otel sahiplerinin elinden çıkan, hoş ve sıcak ortamda, Sapanca Gölü’nün hemen yanı başında bulunan otel, kuş sesleri içinde size güzel bir hafta sonu vadediyor.

Hafta sonu için 2 kişi konaklamanın fiyatı 800-100 TL arasında değişmekte. Otelde 8 oda bulunduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var haliyle.

Telefon : 0 264 310 19 89 / Web : http://www.sapanca105.com

Villafe Butik Otel, Çatalca

İstanbul’un hemen yanı başında, Çatalca’ da bulunan ve aslında ev olarak kullanılmak üzere özel tasarımlı mobilyalarla dekore edilmiş fakat daha sonrasında ev sahibinin aldığı kararla 13 odalı bir butik otele çevrilen Villa Fe, Aşk-ı Memnu, Karadayı, Adını Feriha Koydum, Sıla, Kurt Seyit vs.. gibi dizileri takip edenlere tanıdık gelecek bir çiftlik evi.

Yılın 12 ayı hizmet veren otelde yüzme havuzu, spa merkezi, sauna ve hamam gibi hizmetlerin yanı sıra yemyeşil bir doğayla iç içe olma imkanı sunan otelde aynı zamanda kır düğünleri de organize ediliyor.

Oteldeki eşyaların tamamı, otel sahibinin antikacılardan topladığı, aileden kalan oldukça eski eşyalar olduğundan, bu tarz yaşanmışlığı olan eşyalar arasında olmaktan sıkılmayacak kişiler için tercih edilebilir bir butik otel olacaktır.

Fiyatları ise; hafta içi 2 kişi tek gece konaklamada 600-1,000 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,400-1800 TL arasında değişiyor. Fakat şirket toplantıları, kır düğünleri, özel organizasyonlar gibi etkinlikler için oldukça tercih edilen bir otel olduğundan, hafta sonu yer bulmak epey zor.

Telefon : 0 533 931 52 14 / Web : http://villafe.com

Zeytinbağı Hotel, Edremit, Balıkesir

İstanbul’a yakın tatil yerleri listedeki diğer seçeneklere nazaran biraz daha uzak mesafede ama bu yolculuğa kesinlikle değecek bir butik otele yer verelim istedik.

Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in vefatından önce vaktinin büyük bir bölümünü geçirdiği ve aynı zamanda ortağı da olduğu Zeytinbağı, Kazdağlarının eteğine konuşlanmış ve bir kaç günlüğüne de olsa her şeyden uzaklaşıp, muhteşem yemekler eşliğinde, doğayla iç içe huzur bulmak isteyenlerin mutlaka gidilecek listelerine eklemesi gereken bir butik otel.

Yediğiniz yemeklerden, kullandığınız sabuna kadar her şeyin tamamen organik olduğu, Kuzey Ege’nin en el değmemiş ormanlarının içerisinde, adeta cennetten bir köşede, orijinal şekilde dekore edilmiş olan mimarisi olan Zeytinbağı Hotel’in sadece 8 odası bulunmakta. Eski adı Zeytinbağı olan ancak şimdileri Tirilye adını alan beldeye, İstanbul’dan kendi arabanızla yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuk sonrasına ulaşabiliyorsunuz. Haliyle de tek gece konaklamak yerine en azından hafta sonu için yaptığınız plana dahil etmeniz gerekiyor. Oda sayısı az olduğundan yer bulmak da hele bahar aylarında biraz zor oluyor. Konaklama planı yapmadan 2-3 hafta öncesinden yer durumuna bakmakta fayda var diyelim.

Zeytinbağı Hotel’ de hafta sonu 2 kişi konaklama için ortalama 1,300 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 266 387 3761 – 62 / Web : http://www.zeytinbagi.com

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı

Adana evde masaj Ankara evde masaj Antalya evde masaj Bursa evde masaj Denizli evde masaj Eskişehir evde masaj Gaziantep evde masaj Hatay evde masaj İstanbul evde masaj İzmir evde masaj Kayseri evde masaj Kocaeli evde masaj Konya evde masaj Malatya evde masaj Mersin evde masaj Sakarya evde masaj Samsun evde masaj Yalova evde masaj Trabzon evde masaj Tekirdağ evde masaj Aydın evde masaj Muğla evde masaj Kütahya evde masaj Manisa evde masaj Kahramanmaraş evde masaj Çanakkale evde masaj Balıkesir evde masaj Van evde masaj Şanlıurfa evde masaj Sivas evde masaj Diyarbakır evde masaj Aksaray evde masaj Afyon evde masaj Amasya evde masaj Bolu evde masaj Burdur evde masaj Elazığ evde masaj Erzincan evde masaj Erzurum evde masaj Düzce evde masaj Edirne evde masaj Isparta evde masaj Giresun evde masaj Karabük evde masaj Kastamonu evde masaj Sinop evde masaj Kırıkkale evde masaj Kırklareli evde masaj Kırşehir evde masaj Mardin evde masaj Nevşehir evde masaj Niğde evde masaj Ordu evde masaj Osmaniye evde masaj Rize evde masaj Tokat evde masaj Zonguldak evde masaj Uşak evde masaj Yozgat evde masaj Bingöl evde masaj Batman evde masaj http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağrı escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort istanbul mutlu son ankara mutlu son izmir mutlu son bursa mutlu son antalya mutlu son adana mutlu son konya mutlu son şanlıurfa mutlu son gaziantep mutlu son kocaeli mutlu son mersin mutlu son diyarbakır mutlu son hatay mutlu son manisa mutlu son kayseri mutlu son samsun mutlu son balıkesir mutlu son maraş mutlu son van mutlu son aydın mutlu son tekirdağ mutlu son sakarya mutlu son denizli mutlu son muğla mutlu son Tekirdağ mutlu son Adana mutlu son Mersin mutlu son Bursa mutlu son Muğla mutlu son Balıkesir mutlu son Kocaeli mutlu son İstanbul mutlu son Ankara mutlu son Antalya mutlu son İzmir mutlu son Denizli mutlu son Çanakkale mutlu son Sakarya mutlu son Manisa mutlu son Malatya mutlu son Yalova mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Kayseri mutlu son Trabzon mutlu son Aydın mutlu son Elazığ mutlu son Afyon mutlu son Kütahya mutlu son Ordu mutlu son Eskişehir mutlu son Gaziantep mutlu son bağcılar mutlu son bahçelievler mutlu son esenler mutlu son esenyurt mutlu son kadıköy mutlu son kağıthane mutlu son kartal mutlu son küçükçekmece mutlu son maltepe mutlu son pendik mutlu son sultangazi mutlu son ümraniye mutlu son üsküdar mutlu son aliağa mutlu son alsancak mutlu son bayraklı mutlu son bornova mutlu son buca mutlu son çeşme mutlu son çiğli mutlu son gaziemir mutlu son karşıyaka mutlu son konak mutlu son menemen mutlu son ödemiş mutlu son torbalı mutlu son çankaya mutlu son keçiören mutlu son mamak mutlu son polatlı mutlu son sincan mutlu son alanya mutlu son belek mutlu son kaş mutlu son kemer mutlu son korkuteli mutlu son lara mutlu son manavgat mutlu son serik mutlu son side mutlu son didim mutlu son efeler mutlu son kuşadası mutlu son nazilli mutlu son altıeylül mutlu son bandırma mutlu son edremit mutlu son karesi mutlu son susurluk mutlu son gemlik mutlu son gürsu mutlu son inegöl mutlu son mudanya mutlu son nilüfer mutlu son osmangazi mutlu son yıldırım mutlu son biga mutlu son çan mutlu son gelibolu mutlu son adıyaman mutlu son afyon mutlu son ağrı mutlu son aksaray mutlu son amasya mutlu son ardahan mutlu son artvin mutlu son bartın mutlu son batman mutlu son bayburt mutlu son bilecik mutlu son bingöl mutlu son bitlis mutlu son bolu mutlu son burdur mutlu son çanakkale mutlu son çankırı mutlu son çorum mutlu son düzce mutlu son edirne mutlu son elazığ mutlu son erzincan mutlu son erzurum mutlu son eskişehir mutlu son giresun mutlu son gümüşhane mutlu son ığdır mutlu son ısparta mutlu son karabük mutlu son karaman mutlu son kastamonu mutlu son kilis mutlu son kırıkkale mutlu son kırklareli mutlu son kırşehir mutlu son uşak mutlu son kütahya mutlu son malatya mutlu son mardin mutlu son nevşehir mutlu son niğde mutlu son ordu mutlu son trabzon mutlu son osmaniye mutlu son rize mutlu son siirt mutlu son sinop mutlu son sivas mutlu son tokat mutlu son karahayıt mutlu son pamukkale mutlu son nizip mutlu son şahinbey mutlu son şehitkamil mutlu son antakya mutlu son defne mutlu son iskenderun mutlu son darıca mutlu son gebze mutlu son gölcük mutlu son izmit mutlu son körfez mutlu son akşehir mutlu son beyşehir mutlu son ereğli mutlu son karatay mutlu son meram mutlu son selçuklu mutlu son akhisar mutlu son alaşehir mutlu son soma mutlu son turgutlu mutlu son akdeniz mutlu son anamur mutlu son erdemli mutlu son mezitli mutlu son silifke mutlu son tarsus mutlu son toroslar mutlu son yenişehir mutlu son bodrum mutlu son dalaman mutlu son fethiye mutlu son köyceğiz mutlu son marmaris mutlu son menteşe mutlu son milas mutlu son adapazarı mutlu son serdivan mutlu son atakum mutlu son çarşamba mutlu son ilkadım mutlu son eyyübiye mutlu son siverek mutlu son viranşehir mutlu son çerkezköy mutlu son çorlu mutlu son erbaa mutlu son escort bayan masaj salonu Konya escort Sakarya escort Samsun escort Kocaeli escort Kayseri escort İzmir escort Hatay escort Gaziantep escort Diyarbakır escort Ankara escort Adana escort Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Kahramanmaraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort adana mutlu son masaj istanbul mutlu son masaj ankara mutlu son masaj izmir mutlu son masaj bursa mutlu son masaj antalya mutlu son masaj konya mutlu son masaj şanlıurfa mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj mersin mutlu son masaj diyarbakır mutlu son masaj hatay mutlu son masaj manisa mutlu son masaj kayseri mutlu son masaj samsun mutlu son masaj balıkesir mutlu son masaj kahramanmaraş mutlu son masaj van mutlu son masaj aydın mutlu son masaj tekirdağ mutlu son masaj sakarya mutlu son masaj denizli mutlu son masaj muğla mutlu son masaj afyon mutlu son masaj amasya mutlu son masaj batman mutlu son masaj çanakkale mutlu son masaj çorum mutlu son masaj düzce mutlu son masaj edirne mutlu son masaj elazığ mutlu son masaj erzurum mutlu son masaj eskişehir mutlu son masaj giresun mutlu son masaj ısparta mutlu son masaj kastamonu mutlu son masaj uşak mutlu son masaj kütahya mutlu son masaj malatya mutlu son masaj ordu mutlu son masaj trabzon mutlu son masaj rize mutlu son masaj sivas mutlu son masaj tokat mutlu son masaj aksaray mutlu son masaj yalova mutlu son masaj yozgat mutlu son masaj zonguldak mutlu son masaj Arnavutköy escort Ataşehir escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kağıthane escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Sarıyer escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Zeytinburnu escort Adapazarı escort Aksu escort Anamur escort Antakya escort Atakum escort Belek escort Beykoz escort Buca escort Çankaya escort Çorlu escort Dalaman escort Edremit escort Erdemli escort Gaziemir escort Gazipaşa escort Gölcük escort Gümbet escort Gümüşlük escort İlkadım escort İnegöl escort İskenderun escort Karşıyaka escort Kaş escort Kavaklıdere escort Keçiören escort Kepez escort Konak escort Konyaaltı escort Köyceğiz escort Menderes escort Menemen escort Menteşe escort Mezitli escort Ödemiş escort Odunpazarı escort Osmangazi escort Pamukkale escort Şahinbey escort Serdivan escort Seyhan escort Side escort Şile escort Silifke escort Silivri escort Tarsus escort Tire escort Torbalı escort Toroslar escort Turgutreis escort Yalıkavak escort Bandırma escort Çerkezköy escort Kahramankazan escort Elbistan escort Milas escort Polatlı escort Çarşamba escort Ceyhan escort Nazilli escort Söke escort İznik escort Susurluk escort Melikgazi escort Yıldırım escort Bafra escort Akçaabat escort Salihli escort Akhisar escort Soma escort Turgutlu escort Yatağan escort Köyceğiz escort Merzifon escort Lüleburgaz escort Sandıklı escort Gelibolu escort Çan escort Dörtyol escort