rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

İstanbul’a yakın tatil yerleri

| |

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizi 2020 yılının bitimine az bir süre kala tekrar güncelleme ihtiyacı duyduk. Kış tatili veya sakin tatil yerleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.

2020 yılı neredeyse çoğu insan için evde geçti, salgın sebebiyle bırakın tatil düşünmeyi dışarılarda bile dolaşamaz olduk. Tabi salgın en çok tatil bölgelerini etkiledi diyebiliriz ama umarız 2021 daha güzel geçer.

Pandemi bittikten sonra, şehirden biraz uzaklaşıp sakin bir ortamda hafta sonu için romantik bir kaçamak yapmak isteyen çiftlerin değerlendirmesi gereken İstanbul’a yakın tatil yerleri listesi hazırladık. Sıcak yaz aylarında iğne atsanız yere düşmeyen tatil beldelerinde geçirilecek bir tatilden ziyade özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında, hafta sonu için bile olsa küçük bir kaçamak yapmayı tercih edenlerin kesinlikle bu listede hoşlarına gidecek bir otel bulabileceklerinden eminim.

İstanbul’a yakın tatil yerleri denilince akla hemen Ağva otelleri veya Şile otelleri gelir. Bu bölgelerde yer alan oteller çoğunlukla butik oteldir. Butik otelin farkı nedir diye biraz bahsetmek gerekirse; 5 yıldızlı otellerin veya tatil köylerinin aksine çok daha az odaya sahip olan bu tip otellerde konfor ve temizlik yine lüks otellerdeki gibi ön planda olup lüks otellerden fark olarak, atmosferiyle huzur veren, otelde kalan ziyaretçilere müşteriden çok misafir gözüyle bakıldığı ve bu şekilde birebir alakanın eksik olmadığı, buna mukabil yüksek hizmet kalitesinin de fiyata dahil olduğu küçük ve sevimli otellerdir.

Ülkemizde daha çok Ege civarlarında bolca görebildiğimiz ve turistlerin yoğun olarak ilgisi çeken butik oteller, fiyat olarak lüks otellerden çok da aşağı kalır olmasa bile, samimi bir ortamda, sunduğu hizmetlerle son yıllarda pek çok kişinin gözdesi.

Biz de yine özellikle hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen ama şehirden de fazla uzaklaşmadan rahat bir ortamda kafa dinlemek isteyen kişiler için İstanbul’ a yakın bir kaç saatlik yolculuk mesafesindeki bölgelerden derlediğimiz, bir çoğunda da bizzat kalıp gördüğümüz en iyi 10 butik oteli listeledik. Yine bir çoğuna Booking üzerinden de rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi bazıları ise Booking kullanmayı tercih etmemişler. Bu sebeple iletişim bilgilerini de yanlarına not olarak belirttik. Bakalım İstanbul’a yakın tatil yerleri listesinde hangi oteller bulunuyor?

Casa Lavanda Boutique Hotel, Şile

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizin ilk sırasında Şile otelleri arasında yer alan Casa Lavanda Boutique Hotel bulunuyor. Hafta sonu şehirden biraz uzaklaşmak isteyenler için en yakın bölgelerden biri olan Şile’ ye bağlı Ulupelit Köyü içerisinde 2010 yılında hizmete açılan Casa Lavanda Hotel’ i listede ilk sıraya almamızın bir çok sebebi var. Otel 18.000 m2′ lik yemyeşil bir alanın içinde konumlanmış ve İstanbul’ a hem 45 dk’lık bir mesafede hem de bir o kadar şehirden uzak hissetmenizi sağlıyor. Özellikle zengin yemek menüsü, her daim güler yüzlü personeli ve yüksek hizmet kalitesi birleşince – ve tabi ki otelin farklı mimarisiyle size sunduğu sıcak ambiyansı da unutmadan- bir kez de olsa Casa Lavanda’ da konaklamanızı mutlaka öneriyoruz. Ayrıca otelde havuz ve SPA hizmetleri de ek olarak sunuluyor.

Otelin sadece 13 odası olduğunu ve yılın her mevsiminde yer bulmanın oldukça zor olduğunu da belirtelim. Plan yapmadan bir kaç hafta önce oteli arayıp rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Sunduğu hizmet kalitesiyle tabi ki fiyatları da doğru orantılı olarak ortalamadan biraz yüksek. Fiyatlar dönemsel olarak değişebilmekle beraber, hafta içi 2 kişilik konaklama için gecelik en düşük 1,300 TL’den başlıyor, hafta sonu için ise genelde cuma-pazar arası paket program dahilinde odayı tutabiliyorsunuz ve bunun için de 2 kişi 2 gece için 3,300 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi bu fiyatlar dediğimiz gibi mevsime göre değişkenlik gösterebiliyor.

Telefon : 0216 736 56 40-41 / Web : http://casalavanda.com.tr

Beyaz Ev, Ağva

Ne zaman İstanbul’a yakın tatil yerleri desek, İstanbul’ da yaşayıp, hafta sonu tatili için yakın bir yerlere gitmek isteyenlerin ilk aklına gelen yerlerden birisi Ağva’dır. Özel aracınızla ortalama 1,5 saatlik bir mesafede olan ve yaz ayları dışında pek gürültülü olmayan bölgede, Göksü Nehri’nin etrafına konumlanmış onlarca otel arasından seçim yapmak oldukça zor.

Bir İstanbul Masalı, Medcezir, Kiraz Mevsimi ve daha bir çok dizinin çekildiği Ağva, aslında bu diziler sayesinde epeyce bilinir oldu. Ve dizilerin çekildiği oteller de fiyatlarını gereğinden fazla yukarı çektiler. Tam bir otel bulup sürekli olarak orada kalmak istiyorsunuz ama bir süre sonra otelde dizi çekiliyor ya da biraz talep görüyor, hem hizmet kalitesi düşüyor hem de fiyatlar abartı şekilde artıyor. Bu sebeple Ağva için bu kadar tercih arasından, kendi tecrübelerime dayanarak şu anda önerdiğim Ağva otelleri arasında yer alan Beyaz Ev olacak.

Henüz Ağva’ da yeni sayılabilecek ama huzurlu ve sakin bir tatil isteyenlerin mutlaka bir göz atmasını gereken otellerden birisi kesinlikle. Sadece 6’sı süit 1 tane de standart oda olmak üzere toplam 7 odası bulunan, akşamları şömine başında vakit geçirebileceğiniz, odaların tamamından Göksu Nehri’ni izleyebileceğiniz, özellikle çiftler için romantik bir ortam sunan Beyaz Ev için de kısıtlı oda imkanı olmasından dolayı bir kaç hafta önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var yine.

Fiyatları yine dönemsel olarak değişebilmekle beraber, hafta içi 2 kişi 1 gece konaklamak 900 – 1000 TL, hafta sonu ise 2 kişi 2 gecelik bir konaklama için 1,600 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0216 721 87 15 / Web : http://agvabeyazev.com

Ada Palas Butik Otel, Büyükada

Araba seslerinden, şehrin gürültüsünden uzak hem de ulaşım bakımından listedeki en basit şekilde gidebileceğiniz yer olan Büyükada’ da bulunan Ada Palas Butik Otel, hafta sonu kaçamağı için yine göz atmanızı önerdiğim yerlerden birisi. İster cumadan pazara ya da isterseniz pazar gecesini de dahil edip, pazartesi iskeleden bir vapurla kolayca İstanbul’ a geri dönebileceğiniz bir mesafede olan Büyükada’da ki en güzel noktalarından birinde bulunan otel, doğal hali korunarak yeniden restore edilmiş ve odaların tamamı el yapımı mobilyalarla donatılmış.

Yıllar geçtikçe maalesef gitgide kaybolan Büyükada’nın tarihi dokusunu size içine girdiğiniz andan itibaren hissettiren otelde toplam 12 oda bulunuyor ve yine gitmeden bir kaç hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Şu an için Büyükada’ da en çok talep gören otellerin başında gelen Ada Palas’ ta konaklamak için hafta içi 2 kişi 1 gece 800 – 900 TL gibi, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,400 TL’ye yakın bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 216 382 1 444 / Web : http://www.adapalas.com.tr

Limak Thermal Boutique Hotel, Yalova

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizdeki bu otel eğer kış tatili yapmak için sakin tatil yerleri arıyorsanız, bu otel tam size göre. Hem biraz şehirden uzaklaşmak hem de termal bir otelin imkanlarından faydalanmak isteyenlerin mutlaka tercihlerinden biri olması gereken Yalova’ da bulunan Limak Thermal Hotel, oldukça eski bir tarihe sahip. Otelin ilk misafiri Atatürk ve otelin restorasyonu sırasında oda numaraları da 1881 ve 1938 arasında belirlenmiş. Ayrıca otelin yine restorasyonu sırasında Varsay Sarayı’ndan esinlenilmiş ve tüm iç dekorasyonu, dış dekorasyonu, odaların tasarımı buna göre yapılmış.

Oteldeki tüm odalarına termal suyun verildiği özel jakuziler bulunuyor. Bunun yanı sıra hem açık havuz hem de kapalı havuzlarda termal su imkanı var. Ve bunların da yanında oldukça modern bir SPA merkezine de sahip. Özellikle kış aylarında İstanbul’ a yakın bir yerlere gitmek isteyenler için güzel bir tercih olacaktır.

Girer girmez sizi farklı bir zamana götüren Limak Thermal Hotel’ de konaklamak için hafta içi 2 kişi için gecelik indirim yakalayabilirseniz 2,300 TL civarında indirimsiz ise 3,000 TL civarında bir ücret ödemelisiniz. Hafta sonu için de 2 kişi 2 gece için indirimli 2,800 TL civarında bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Otelde 48 oda bulunmasına karşın kış aylarında özellikle hafta sonu için yer bulmak epey bir zor oluyor. Bu yüzden yine tatil planınızı yapmadan bir kaç hafta önceden yer ayırtmanızda fayda var.

Telefon : 0 226 675 78 00 / Web : http://www.limakthermal.com

Abant Köşk Otel, Abant

Özellikle kış veya bahar aylarında gidilmesi tavsiye edilen hafta sonu önerilerinden biri kesinlikle Abant otelleri olacaktır. Etrafı alabildiğine çam ağaçlarıyla çevrili olan Abant Gölü Tabiat Parkı’nın içerisinde, Abant Gölü’nün de hemen yanı başında konumlanmış olan Abank Köşk Otel’i, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında sayabiliriz çünkü arabayla ortalama 2 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşılabiliyor. Romantik kaçamaklar için ilk akla gelen bölgelerden biri olan Abant’ ta pek fazla otel bulunmadığı için fiyatlar da biraz yüksek haliyle. Hafta içi 2 kişi 1 gece için 1,500 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için de 2,900 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 374 224 5012 / Web : http://www.taksimotelcilik.com.tr/tr/abant-kosk-otel

Phellos Suites, Şile

İstanbul’a yakın tatil yerleri listesinde bir Şile oteli daha yazmak istedik. Aslında her bölgeden en fazla bir otele listede yer verecektim fakat Şile’ de yeni sayılan ve Şile’nin merkezinde yer alan Phellos Suites’ i de listeye ekleyelim dedik. Şile’ de kafa dinlemeye gidip, denizin ve manzaranın tadını huzurlu bir ortamda çıkarmak istiyorsanız mutlaka kalınacak oteller listenizde Phellos Suites’ e yer verebilirsiniz.

Otelde toplam 11 oda var ve hepsi oldukça geniş ve yine hepsi deniz manzaralı. Özellikle otelin şu anki işletmecisi Bahattin Bey zaten otele girer girmez sizinle bizzat alakadar olup, her konuda size yardımcı oluyor ve tüm otel personeli ile beraber kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Restoran kısmı, otelin hemen yanında yer alıyor ve dışarıdan da kullanılabiliyor. Fakat her şekilde personel özellikle otelde konaklayanlara özel alaka gösteriyor. Güler yüzlü çalışanlar, deniz manzaralı bir oda ve yine keyifli bir yemekle huzurlu bir hafta sonu tatili için Phellos’ u incelemenizi mutlaka öneriyorum.

Fiyatları da yine diğer butik oteller gibi ortalamanın biraz üzerinde. Hafta içi 2 kişi gecelik 400 – 600 TL , hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1.400 – 1.600 TL arası bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 (216) 704 19 31 / Web : http://www.phellossuites.com

Pyrgos Otel, Burgazada

Belki Heybeliada ve Büyükada’ nın biraz gölgesinde kalmış ama bahar aylarında özellikle gezilmesi ayrı bir zevk veren Sait Faik Abasıyanık’ın adası olarak bilinen Burgazada’da ki bir oteli de listeye almamız gerektiğini düşündüm. Bilmeyenler zaten otelin resimlerini görünce ne kaçırdıklarını anlamışlardır.

Otel konaklama hizmeti vermeye henüz yeni başlamış sayılan Pyrgos Otel’ deki tüm odalar deniz manzaralı ve otel yapısı tarihi doku bozulmadan inşa edilmeye çalışılmış. Otelde toplam 10 oda olmasına rağmen manzarası bakımından en talep gören oda 203 numara. Zaten otele gitmeden rezervasyon yaptırmanız gereken Pyrgos için rezervasyon yaptırmadan önce 203 numaralı oda müsaitse eğer ilk seçiminiz burası olsun diyelim.

Otelde konaklamak; hafta içi 2 kişi 1 gece 700 – 900 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,200 – 1,500 TL arasında mümkün oluyor.

Telefon : 0 216 381 12 10 / Web : http://pyrgosotelrestaurant.com/otel-restaurant

Sapanca 105, Sapanca

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında en bilindik kaçamak noktalarından biri olan Sapanca’dan da bir oteli listemize ekleyelim istedik ve bu civarlarda otel arayanlar için ilk seçeneklerinizden birisi Sapanca 105 olmalı mutlaka.

Öncesinden ev olarak kullanılan fakat kısa bir süre önce otele dönüştürülen ve odaların tasarımları bizzat otel sahiplerinin elinden çıkan, hoş ve sıcak ortamda, Sapanca Gölü’nün hemen yanı başında bulunan otel, kuş sesleri içinde size güzel bir hafta sonu vadediyor.

Hafta sonu için 2 kişi konaklamanın fiyatı 800-100 TL arasında değişmekte. Otelde 8 oda bulunduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var haliyle.

Telefon : 0 264 310 19 89 / Web : http://www.sapanca105.com

Villafe Butik Otel, Çatalca

İstanbul’un hemen yanı başında, Çatalca’ da bulunan ve aslında ev olarak kullanılmak üzere özel tasarımlı mobilyalarla dekore edilmiş fakat daha sonrasında ev sahibinin aldığı kararla 13 odalı bir butik otele çevrilen Villa Fe, Aşk-ı Memnu, Karadayı, Adını Feriha Koydum, Sıla, Kurt Seyit vs.. gibi dizileri takip edenlere tanıdık gelecek bir çiftlik evi.

Yılın 12 ayı hizmet veren otelde yüzme havuzu, spa merkezi, sauna ve hamam gibi hizmetlerin yanı sıra yemyeşil bir doğayla iç içe olma imkanı sunan otelde aynı zamanda kır düğünleri de organize ediliyor.

Oteldeki eşyaların tamamı, otel sahibinin antikacılardan topladığı, aileden kalan oldukça eski eşyalar olduğundan, bu tarz yaşanmışlığı olan eşyalar arasında olmaktan sıkılmayacak kişiler için tercih edilebilir bir butik otel olacaktır.

Fiyatları ise; hafta içi 2 kişi tek gece konaklamada 600-1,000 TL, hafta sonu 2 kişi 2 gece için ise 1,400-1800 TL arasında değişiyor. Fakat şirket toplantıları, kır düğünleri, özel organizasyonlar gibi etkinlikler için oldukça tercih edilen bir otel olduğundan, hafta sonu yer bulmak epey zor.

Telefon : 0 533 931 52 14 / Web : http://villafe.com

Zeytinbağı Hotel, Edremit, Balıkesir

İstanbul’a yakın tatil yerleri listedeki diğer seçeneklere nazaran biraz daha uzak mesafede ama bu yolculuğa kesinlikle değecek bir butik otele yer verelim istedik.

Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in vefatından önce vaktinin büyük bir bölümünü geçirdiği ve aynı zamanda ortağı da olduğu Zeytinbağı, Kazdağlarının eteğine konuşlanmış ve bir kaç günlüğüne de olsa her şeyden uzaklaşıp, muhteşem yemekler eşliğinde, doğayla iç içe huzur bulmak isteyenlerin mutlaka gidilecek listelerine eklemesi gereken bir butik otel.

Yediğiniz yemeklerden, kullandığınız sabuna kadar her şeyin tamamen organik olduğu, Kuzey Ege’nin en el değmemiş ormanlarının içerisinde, adeta cennetten bir köşede, orijinal şekilde dekore edilmiş olan mimarisi olan Zeytinbağı Hotel’in sadece 8 odası bulunmakta. Eski adı Zeytinbağı olan ancak şimdileri Tirilye adını alan beldeye, İstanbul’dan kendi arabanızla yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuk sonrasına ulaşabiliyorsunuz. Haliyle de tek gece konaklamak yerine en azından hafta sonu için yaptığınız plana dahil etmeniz gerekiyor. Oda sayısı az olduğundan yer bulmak da hele bahar aylarında biraz zor oluyor. Konaklama planı yapmadan 2-3 hafta öncesinden yer durumuna bakmakta fayda var diyelim.

Zeytinbağı Hotel’ de hafta sonu 2 kişi konaklama için ortalama 1,300 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Telefon : 0 266 387 3761 – 62 / Web : http://www.zeytinbagi.com

Yorum Yazın

wohnung abmelden berlin

Adana escort Ankara escort Bursa escort Antalya escort Kocaeli escort Mersin escort Hatay escort Malatya escort İzmir escort Konya escort Samsun escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Afyon escort Giresun escort Isparta escort Kahramanmaraş escort Ordu escort Şanlıurfa escort Isparta escort Sivas escort Tokat escort Yozgat escort Çorum escort Amasya escort Edirne escort Erzurum escort Düzce escort Osmaniye escort Erzincan escort Sinop escort Karaman escort Uşak escort Rize escort Diyarbakır escort Elazığ escort Aksaray escort Kastamonu escort Kırklareli escort Kırıkkale escort Burdur escort Karabük escort Kırşehir escort Bilecik escort Niğde escort Gaziantep escort Sakarya escort İstanbul escort Kıbrıs escort
Alanya escort Manavgat escort Fethiye escort Kemer escort Didim escort Çanakkale escort Aydın escort Muğla escort Tekirdağ escort Manisa escort Balıkesir escort Trabzon escort Elazığ escort Ordu escort Kütahya escort Isparta escort Rize escort Kahramanmaraş escort Yalova escort Giresun escort Yozgat escort Tokat escort Şanlıurfa escort Sivas escort Batman escort Erzurum escort Sinop escort Kırşehir escort Karaman escort Kırıkkale escort Bolu escort Amasya escort Niğde escort Uşak escort Edirne escort Çorum escort Osmaniye escort Zonguldak escort Van escort Erzincan escort Söke escort Bodrum escort Çerkezköy escort Akhisar escort Bandırma escort Ayvacık escort Akçaabat escort Karakoçan escort Altınordu escort Tavşanlı escort Eğirdir escort Ardeşen escort Afşin escort Altınova escort Bulancak escort Sorgun escort Erbaa escort Viranşehir escort Zara escort Kozluk escort Aziziye escort Ayancık escort Kaman escort Ermenek escort Keskin escort Gerede escort Göynücek escort Bor escort Banaz escort Havsa escort Osmancık escort Bahçe escort Alaplı escort Başkale escort Kemah escort Nazilli escort Fethiye escort Çorlu escort Alaşehir escort Altıeylül escort Biga escort Araklı escort Kovancılar escort Fatsa escort Simav escort Yalvaç escort Çayeli escort Dulkadiroğlu escort Çiftlikköy escort Espiye escort Sarıkaya escort Niksar escort Suruç escort Yıldızeli escort Sason escort Horasan escort Boyabat escort Mucur escort Sarıveliler escort Yahşihan escort Göynük escort Gümüşhacıköy escort Çamardı escort Eşme escort İpsala escort Sungurlu escort Hasanbeyli escort Çaycuma escort İpekyolu escort Refahiye escort Kuşadası escort Marmaris escort Süleymanpaşa escort Turgutlu escort Susurluk escort Gelibolu escort Of escort Ünye escort Domaniç escort Fındıklı escort Elbistan escort Çınarcık escort Tirebolu escort Akdağmadeni escort Turhal escort Eyyübiye escort Suşehri escort Yakutiye escort Gerze escort Mengen escort Merzifon escort Ulukışla escort Sivaslı escort Keşan escort Kadirli escort Ereğli escort Özalp escort Tercan escort Efeler escort Didim escort Çine escort Dalaman escort Menteşe escort Milas escort Ortaca escort Seydikemer escort Ergene escort Kapaklı escort Malkara escort Salihli escort Şehzadeler escort Soma escort Yunusemre escort Ayvalık escort Bigadiç escort Burhaniye escort Gönen escort Karesi escort Çan escort Yenice escort Ortahisar escort Yomra escort Perşembe escort Pazar escort Onikişubat escort Pazarcık escort Türkoğlu escort Eynesil escort Görele escort Piraziz escort Yağlıdere escort Çayıralan escort Boğazlıyan escort Zile escort Siverek escort Karaköprü escort Haliliye escort Akçakale escort Şarkışla escort Gemerek escort Oltu escort Palandöken escort Mudurnu escort Suluova escort Taşova escort Toprakkale escort Kilimli escort Tuşba escort Üzümlü escort http://www.kadinescort.net Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağri escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort istanbul masaj ankara masaj izmir masaj bursa masaj antalya masaj adana masaj konya masaj şanlıurfa masaj gaziantep masaj kocaeli masaj mersin masaj diyarbakır masaj hatay masaj manisa masaj kayseri masaj samsun masaj balıkesir masaj maraş masaj van masaj aydın masaj tekirdağ masaj sakarya masaj denizli masaj muğla masaj bağcılar masaj bahçelievler masaj esenler masaj esenyurt masaj kadıköy masaj kağıthane masaj kartal masaj küçükçekmece masaj maltepe masaj pendik masaj sultangazi masaj ümraniye masaj üsküdar masaj aliağa masaj alsancak masaj bayraklı masaj bornova masaj buca masaj çeşme masaj çiğli masaj gaziemir masaj karşıyaka masaj konak masaj menemen masaj ödemiş masaj torbalı masaj çankaya masaj keçiören masaj mamak masaj polatlı masaj sincan masaj alanya masaj belek masaj kaş masaj kemer masaj korkuteli masaj lara masaj manavgat masaj serik masaj side masaj didim masaj efeler masaj kuşadası masaj nazilli masaj altıeylül masaj bandırma masaj edremit masaj karesi masaj susurluk masaj gemlik masaj gürsu masaj inegöl masaj mudanya masaj nilüfer masaj osmangazi masaj yıldırım masaj biga masaj çan masaj gelibolu masaj adıyaman masaj afyon masaj ağrı masaj aksaray masaj amasya masaj ardahan masaj artvin masaj bartın masaj batman masaj bayburt masaj bilecik masaj bingöl masaj bitlis masaj bolu masaj burdur masaj çanakkale masaj çankırı masaj çorum masaj düzce masaj edirne masaj elazığ masaj erzincan masaj erzurum masaj eskişehir masaj giresun masaj gümüşhane masaj ığdır masaj ısparta masaj karabük masaj karaman masaj kastamonu masaj kilis masaj kırıkkale masaj kırklareli masaj kırşehir masaj uşak masaj kütahya masaj malatya masaj mardin masaj nevşehir masaj niğde masaj ordu masaj trabzon masaj osmaniye masaj rize masaj siirt masaj sinop masaj sivas masaj tokat masaj karahayıt masaj pamukkale masaj nizip masaj şahinbey masaj şehitkamil masaj antakya masaj defne masaj iskenderun masaj darıca masaj gebze masaj gölcük masaj izmit masaj körfez masaj akşehir masaj beyşehir masaj ereğli masaj karatay masaj meram masaj selçuklu masaj akhisar masaj alaşehir masaj soma masaj turgutlu masaj akdeniz masaj anamur masaj erdemli masaj mezitli masaj silifke masaj tarsus masaj toroslar masaj yenişehir masaj bodrum masaj dalaman masaj fethiye masaj köyceğiz masaj marmaris masaj menteşe masaj milas masaj adapazarı masaj serdivan masaj atakum masaj çarşamba masaj ilkadım masaj eyyübiye masaj siverek masaj viranşehir masaj çerkezköy masaj çorlu masaj erbaa masaj www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort www.elmasajeinfantil.com