rolex replica indicates these overall appeal of sentimental charms .

Kral ve kraliçeler gibi karşılanacağınız en iyi 14 şato otel

| |

Ashford Castle, İrlanda

Ünlü Guiness ailesine ait olan bu şato, yüzyıl önce otele dönüştürülmüş. Otelin müthiş arazisi içinde at binmek, atmaca uçurmak, gölde tekne gezintisi ve balık tutmak, okçuluk, golf sahası ve müthiş spa servislerinden faydalanmak mümkün. Yüzyıllarca ünlü misafirleri ağırlayan bu tarihi binada kalanlar arasında İskoçya Kraliçesi Mary, Kral 5. George V, Prenses Grace, Brad Pitt, Ronald Reagan gibi isimler var.
Standart oda 795€ / Suit 1750€ / Kral Dairesi 2500€

Singer Castle, Amerika

Kanada ile Amerika sınırında olan Singer Castle, özel adası üzerinde, dikiş makinası markası Singer’in kurucusu tarafından ünlü İskoç yazar Sir Walter Scott’un romanlarında geçen Woodstock Şatosu’ndan ilham alınarak 1905 yılında inşa edilmiş. Yılın belli zamanlarında açık olan şatoyu ziyaret edebilir veya kraliyet süiti olan tek odasında kalabilirsiniz.
$700′dan başlıyor, fiyat tarihe göre değişiyor.

Biltmore, Amerika

G.W. Vanderbilt tarafından inşa edilen Biltmore, Amerika kıtasındaki en büyük özel mülk olmasının yanı sıra devasa arazisi içinde birkaç köy, üzüm bağları, şarap kavları ile ziyaret edilebilir. Versailles Sarayı ile yarışacak ihtişamlı dekoru içinde şarap tadımları ve farklı etkinliklere katılmak mümkün. Arazisi içinde üç farklı oteli barındıran Biltmore, ABD’de korunmaya alınmış az sayıdaki kişisel mülklerden birisi olma unvanına da sahip.
Village Hotel – 200$’dan başlıyor
The In Hotel – 329$’dan başlıyor
Cottage Hotel – 1500$’dan başlıyor

Castle Mönchstein, Avusturya

1350 yılında inşa edilen Castle Mönchstein, 60 yıldır otel olarak misafirlerini ağırlıyor. Salzburg’a tepeden bakan otelden şehre yürümek istemeyenler için özel asansörü de var. Şatonun kulesinde ise en fazla dört kişi yemek yiyebildiği için en ayrıcalıklı masa sayılıyor.
Superior çift kişilik oda 375€ / Junior suit 730€ / Suit 850€

Castelo de Óbidos, Portekiz

Lizbon’a bir saat mesafede olan ve sadece 17 odası olduğu için, 718 yılında inşa edilen şatoda yer bulmak neredeyse imkansız. Portekiz’in en şık otelleri arasında da yer alan şatonun Avrupa tarihinde önemli yeri var.
Standart odalar 350$’dan başlıyor.

Castello di Pavone, İtalya

Milano’ya bir saat mesafede olan saray, 1200 yıl önce manastır olarak inşa edilmiş. 27 odasında misafir ağırlayan şato, varlığı boyunca pek çok hükümdarın evi olarak kullanılmış. Siena tarzı kulesinin, düğünlere ihtişamlı atmosfer kattığı bahçenin üzeri gerektiğinde kapatılabiliyor.
Standart odalar 140$’dan başlıyor.

Castelletto di Montebenichi Bucine, İtalya

Toskana’nın ortasında bağ ve zeytinlikler içinde 900 yıldır varolan şato, yüzyıllardır en önemli Chianti şaraplarının üreticisi olarak tanınıyor. Otel kısmında sadece dokuz oda olduğundan, yer bulmanın oldukça zor olduğu bu tarihi yerde doğa sporları, belli tarihlerde olan at yarışları, şarap tadımları ve yemek kursları deneyimlenebilir. Çok yakınındaki “Rapolano Terme” kaplıcası ise Roma döneminden beri kullanılıyor.
Standart odalar 200$’dan başlıyor.

Hotel de la Cite, Fransa

Neredeyse iki bin yıllık olan şato, şehrin tarihi bölgesindeki tek otel olma özelliğine de sahip. Terasından inanılmaz gün batımını seyretmek, Michelin yıldızlı restoranında yemek yemeğe ilave, bir zamanlar dükün odasında kalmak misafirlere masal hissi uyandırabiliyor.
Standart odalar 255$’dan başlıyor.

Château de Mirambeau, Fransa

Fransa’nın ünlü şarap merkezleri olan Bordeaux ve Cognac’a eşit mesafedeki şato özel park içinde yer alıyor. Bölgeyi gezmek için mükemmel konumdaki şato ayrıca şarap tadım turları için de kullanılıyor.
Standart odalar 224$’dan başlıyor.

Abbaye de la Bussière, Fransa

Hardalı ile ünlü Dijon şehrine 35 kilometre mesafede olan ve 12. yüzyıldan kalma manastır binası, kubbeli tavanları, altı metrelik vitrayları ile görülmesi gereken bir yapı. Restoran menüsünde tarihi Gaul yemekleri tatmak mümkün.
Standart odalar 315$’dan başlıyor.

Chateau de Brissac, Fransa

Fransa’nın en yüksek şatosu, Loire Vadisi’nde bulunuyor. Rönesans tarzındaki yapının kuleleri ise 11. yüzyıldan kalma. İhtişamlı dekoruna ilave operaya adanmış konser salonu hala kullanılıyor. Yılın her önemli günü için düzenlenen etkinliklere ilave, Mongolfier balonları ile vadiyi tepeden seyretmek mümkün.
Standart odalar 390€’dan başlıyor.

Luttrellstown Castle, İrlanda

Dublin’e birkaç kilometre mesafede olan şato, 1420 yılında inşa edilmiş. Tarih boyunca Kraliçe Victoria, Prenses Grace ve ünlü yıldız Fred Astair gibi isimlerin ağırlandığı şato aslında Guiness Baronu tarafından kızına 1927 yılında düğün hediyesi olarak verilmiş. David ve Victoria Beckham’ın düğününe de ev sahipliği yapan şato, yüzlerce dönüm golf sahası ile de tercih edilen bir yer.

12 odası olan şatonun bir gecelik konaklama fiyati 400€’dan başlıyor fakat genellikle tüm şatonun tamamı için haftalık rezervasyon alıyorlar. Bir hafta için tüm şatoyu kapatıp konaklamak 55,000€

Skibo Castle, İskoçya

Dünyanın en ayrıcalıklı oteli olan Skibo Castle’da kalabilmek için sayıları 400 ile sınırlı olan özel üyelik gerekiyor. Madonna ve Guy Ritchie’nin düğünü ve otomobil yarışçısı Dario Franchitti ve aktris Ashley Judd’un düğünlerine ev sahipliği yapan bu ihtişamlı yerde sunulan spor ve çeşitli olanaklardan faydalanmak mümkün.
Standart oda fiyatları mevsime göre 800$ ile 2,200$ arasında değişiklik gösteriyor.

Aldourie Castle, İskoçya

Ünlü Loch Ness Gölü’nün kıyısında yer alan şatoya en tercih ulaşım yolu helikopter ile oluyor. Sadece 13 odası olduğu için yer bulmak oldukça zor olsa da, havai fişek gösterileri veya Robin Hood tarzı orta çağ turnuvalarının gerçekçiliği görülmeye değer. Dev arazi içinde dört farklı özel köşkte kalmak da apayrı bir deneyim.
2 gece için 10,500 Pound, 7 gece için ise 21,000 Pound

Yoruma kapalı

wohnung abmelden berlin

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı