2018 sonbaharında moda olacak 15 parça

| |

Önümüzdeki günlerde sokaklarda bu parçaları görürseniz sakın şaşırmayın…

Oversize
Oversize parçalar bir süredir moda dünyasındaki hakimiyetini sürdürüyor. Anlaşaın o ki bu sonbaharın da gözde parçalarından olacaklar.

Geniş omuzlar

Modacılar özellikle gri tonlarda ve kareli bir ceket almanızı öneriyorlar. Omuzları geniş olacak elbette. Bunları elbise ve şortrlarla bile kombinleyebilirsiniz. Ancak en rahat ve risksiz tercih her zaman iyi kesimli bir jean ve basic tişörtler olacaktır.

Uzay etkisi

Etek, ayakkabı, çanta… İstediğiniz parçayı metalik renklerde kullanabilirsiniz. Püf noktası ise diğer parçaların koyu renk tercih edilmesi. Yoksa hediye paketi gibi görünme riski var.

Deri elbiseler

Deri elbise alırken vücut yapınıza uygun bir model bulduğunuz sürece renk ve desenden çekinmeyin. Böylece ekstra aksesuara da ihtiyacınız kalmamış olacak. Ancak ayakkabı konusunda sade seçimler yapmalısınız.

Püsküller

Bu yıl etrafta püskül görmek için özel bir gün ya da gece olmasına gerek olmayacak. Pantolon, etek ve özellikle de ceketlerde sıkça püsküllerle karşılaşacağız.

Tüvit kumaşlar

Bu kumaşların nispeten daha yaşlı insanlar tarafından kullanıldığı görüşü gerçeği yansıtmıyor. Ancak yine de siz siz olun kombinlerken daha genç ve spor parçalar seçmeye gayret edin.

Dama deseni

Bu hoş ve spor deseni kullanmanın püf noktaları şöyle: Tek renk olarak kullanmak ve alt-üst parçalarda desen bütünlüğü yaratmak size en sade ve şık görüntüyü sağlayacaktır.

Logolu giysiler

Bir zamanlar giymekten kaçındığımız kocaman logolu kıyafetler geri döndü. Eskiden sahte ürün belirteci olan bu logoları şimdi moda devleri giysilerin üzerine güle oynaya basıyor.

Midi etekler

Bu boy eteklerin avantajı her vücut tipine uygun olmaları. Ancak siz yine de satın alırken kendi boy ve proporsiyonlarınıza uygun olanı seçin.

Miniler

Bacaklarınızı ortaya çıkarmanın en şık yollarından biri mini etekler. İsterseniz şort ya da triko elbiselerle de bu görüntüyü yakalamanız mümkün.

Pelerin

Hem sıcak tutan, hem kollarınızı serbest bırakan hem de çok romantik gösteren bir parça….

Leopar deseni

Leopar deseni geçmişten bugüne hep çok sevildi ve kullanıldı. Doğru kullanım ya da sahip olacağınız görüntü konuşunda şüpheleriniz varsa başlangıçta büyük parçalar yerine çanta, fular ve ayakkabıyı deneyebilirsiniz.

Pantolonlar değişti

Skinny pantolonlar artık moda değil. Onların yerini yüksek bel ve bol paçalı pantolonlar aldı. Neyse ki onlar da gayet rahatlar…

Renkli kazaklar

Bu sonbaharda kazaklar ne kadar parlak renkli olursa o kadar iyi olacak. Geçen kış sonu indiriminden aldığınız kazakları denemeye başlamanın tam sırası…

Uzun çizmeler

Uzun çizmeler her zaman havalı ve seksi bir görünüme kavuşmamıza yardımcı oluyorlar. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Bu sezon uzun çizmeleri asla jeanlerle kombinlemiyoruz. Mümkünse mini etek, elbise ve şortlarla giyiyoruz.

Yorum Yazın