Twitter’da mutlaka takip etmeniz gereken 20 CMO

| |

LinkedIn’deki bir araştırmaya göre, 30.000’den fazla kişinin CMO (Chef Marketing Officer) unvanı var. Tabi ki 30bin kişiyi taramak yerine, Twitter hesaplarından pazarlama ve reklam alanında yeni trendler, yeni teknolojiler, yeni ölçümleme yöntemleri, yeni tüketim kültürü, liderlik gibi konularda birbirinden değerli paylaşımlar yapan dünyanın en önde gelen şirketlerinin CMO’sunu derleyerek 20 isim çıkardık.

İşte Twitter’da mutlaka takip etmeniz gereken 20 CMO:

Linda Boff  (@lindaboff): GE’nin pazarlama sorumlusu Linda Boff,  medya ve teknoloji konularında paylaşımlar yapıyor. Ayrıca Boff, liderlik ve yaratıcılık odaklı hikayeleri de hesabından paylaşıyor.

Chris Capossela  (@chriscapossela): Microsoft’un CMO’su Capossella, tekonoji ve liderlik hikayeleriyle ilgili birbirinden değerli görüşler paylaşıyor.

Norman de Greve  (@ndegreve): CVS Health’in Pazarlama Sorumlusu olan Greve sayfasında, CVS’nin sağlık hizmetleri ile perakende sektörü hakkındaki en yeni haberlerle ilgili tweetler bulacaksınız.

David Edelman  (@davidedelman): Sağlık, dijital ve teknolojiyle ilgileniyorsanız Aetna’nın pazarlama sorumlusunu David Edelman takip etmeniz gerekiyor. Edelman düzenli olarak, daha iyi hasta deneyimleri, fitness ve dijital pazarlama ekibi liderliği hakkında paylaşımlar yapıyor.

Seth Farbman  (@sethfarbman): Spotify’in CMO’sundan öğreneceğiniz çok şey var… Pazarlama ve müzik akışıyla ilgili en yeni paylaşımlar için Farbman’ı takip etmelisiniz.

Morgan Flatley  (@MorgsF): McDonald’s CMO’u Morgan Flatley’in büyük marka yaratma konusunda tutkulu olduğunu keşfedeceksiniz.

Jon Iwata  (@coastw): IBM’in Pazarlama ve İletişim sorumlusu Jon Iwata’nın veri, teknoloji, iş dünyasıyla ilgili değerli paylaşımlarını görmek için takip etmelisiniz.

Allie Kline  (@alliekline): Kadın liderliği ve girişimciliğin yanı sıra öncü kadınlar hakkında paylaşımlar yapan Kline’nın size anlatacağı çok şey var.

Ann Lewnes  (@alewnes): Adobe’nin CMO’su pazarlama, medya, film, müzik ve tasarım konularında takıntılı. Ayrıca Adobe’nin marka deneyimleri ve teknolojiyle ilgili tweetlerini yakından takip etmelisiniz.

Joanna Lord  (@JoannaLord): Girişimciler ve yeni başlayan işletmeler için pazarlama ile ilgili derinlemesine makaleler paylaşan ClassPass’ın CMO’su Lord’u kaçırmamanız gerekiyor.

Antonio J. Lucio  (@ajlucio5): HP’nin global CMO’su, insanların işyerinde amaç ve anlam bulmasına yardım etmek için çabalıyor. Twitter’da çeşitlilik, pazarlama, liderlik, yenilikçilik ve daha fazlasıyla ilgili paylaşımlar da yapıyor.

Jonathan Mildenhall  (@Mildenhall): Airbnb CMO’su Mindenhall, yaratıcılığın mükemmelliği hakkında pazarlama dersleri ve paylaşımlarda bulunuyor.

Karen Quintos  (@KarenHQuintos): Dell’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Sorumlusu, teknoloji, pazarlama konularındaki paylaşımları, kadınların ve girişimcilerin gelişmesine yardımcı oluyor.

Raja Rajamannar  (@RajaRajamannar): Markaların, müşterileri ve tüketicileri nasıl etkileyebileceklerini öğrenmek istiyorsanız Mastercard’ın Pazarlama ve İletişim Sorumlusu’nu takip etmelisiniz.

Philip Schiller  (@pschiller): Sıklıkla tweet atmamasına rağemen  Apple’ın küresel pazarlama sorumlusu Schiller bu listede en çok takipçiye sahip kişi… Genellikle Apple ve teknoloji ile ilgili paylaşımlar yapıyor.

David Roman  (@iamdavidroman): Lenovo’nun CMO’su neyin yeni, heyecan verici ve benzersiz olduğunu sık sık bilir.

Andrew Sherrard  (@sherrard_andrew): T-Mobile’ın CMO’su yeni özellikler ve başarılar hakkında birçok tweeti var. Bunun yanında müşteri ilişkileri ve müşteri odaklılığı konularında da paylaşımlar yapıyor.

Lorraine Twohill (@LorraineTwohill): Google’ın CMO’su Twohill, genellikle Google ile ilgili gelen en yeni haberler ve ilham verici hikayeler paylaşıyor.

Karen Walker  (@KarMWalker): Cisco’nun CMO’su, güvenlik, internet, Things of Internet (IoT), pazarlama ve daha pek çok şey hakkında değerli tweetler atıyor.

Keith Weed  (@Keithweed): Unilever’in Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Keith Weed, hesabından pazarlama, işletme ve teknoloji hakkında düzenli olarak paylaşımlar yapıyor.

Yorum Yazın