Kış aylarında bacaklar için özel bakım

| |

Kış bakımı ve güzellik önerilerimiz kışın şimdiye kadar elde ettiğiniz en güzel bacaklara sahip olmanızı sağlayacak!

Nemlendirin!
Dışarıda soğuk ve kuru hava ve içeride merkezi ısıtmalı kuru hava, kış cildinin en önemli stres faktörleridir. Bu nedenle kış cilt bakımında bir numaralı kural basitçe şöyledir: nemlendirin! Cildiniz yazın biraz yağlı olsa da şu anda cildinize gereksinim duyduğu korumayı sağlamak üzere yağ tabanlı bir nemlendiriciye geçmeyi düşünün. Alt bacak ön kısım cildi ve dirsekler gibi narin bölgeler kışın iyice kuruma eğilimdedir – günde bir kaç kez çok kalın, çok etkili nemlendirici bir krem uygulamayı düşünün.

Cildinizi besleyin
Güzellik sadece ciltten gelmez! Özellikle kışın cildiniz doğal kaynaklarını arttırmak ve en iyi şekilde görünüp hissettirmek için doğru besinlere gereksinim duyar. Diyetinizin iyi dengeli olduğundan ve bol miktarda taze meyve ve sebze ve lif içerdiğinden emin olun ve belki de en önemlisi vücudunuzun kurumuş nem depolarını doldurmak üzere bol miktarda su içmenizdir!

Kusursuz kış egzersizi
Havuz yanında mutlu mutlu yatma günleri son bulmuş olabilir ama bu durum bacaklarınızın kışın mükemmel (gerçekten!) şekle girmesini önlemez. Soğuk havadan yararlanın ve Alp disiplini veya buz pateni gibi kış sporlarını deneyin. Hem dışarının tadını çıkarmanın güzel bir yoludur hem de size şekilli, güçlü ve karşı konulamayacak kadar güzel bacaklar sağlar.

Kış ev spa’sı
Dışarısı soğuk, ıslak ve iğrenç mi? İyi! İşte evde güzel ve rahatlatıcı bir spa günü için mükemmel hava. Kokulu mumları çıkarın en iyi arkadaşınızı çağırın, en sevdiğiniz müziği koyun ve spanın keyfini çıkarmaya başlayın!

Banyo mu duş mu?
Dışarısı soğuk ve nahoş olduğunda güzel ve sıcak bir banyoya girmekten daha hoş bir şey düşünülemez. Ancak bunu fazla abartmayın: Banyoyu kısa tutun ve su fazla sıcak olmasın. Ev spa gününüzde banyo yapılabilir ancak dönüşümlü olarak kısa, ılık duşlar kullanmalısınız. Banyodan sonra cildinizi dokunarak kurulayın ve cilt halen ılık ve nemliyken bu nemi kilitlemek üzere nemlendirici veya vücut yağı uygulayın.

Kışın ne giymeli?
Kışın cildinizin dış hava ile teması azdır ve kıyafetlerle bol miktarda temas eder. Bu nedenle bunun aşındırıcı bir deneyim değil güzel bir deneyim olmasını sağlayın. Kıyafetlerin yarattığı sürtünme ciltte stres oluşturur – bu nedenle kış giysilerinizi seçerken temel kriter şu olmalıdır: güzel hissediliyor mu? Cildinizin nefes alması ve fazla sürtünme oluşmaması için doğal veya işlevsel kumaşlar kullanın.

Ortamı nemlendirin
Kuru hava kışın cildinizin ana düşmanıdır! Dışarıda hava kurudur çünkü soğuk hava daha az nem içerir. Güney Amerika’ya taşınmak dışında bu açıdan yapacağınız fazla bir şey yoktur. İçeride ısıtma nem düzeylerini %30′un altına düşürebilir – bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz! Sıcağı kapatıp battaniyeniz altında titremeniz de gerekmez. İyi bir nemlendirici alın ve güzel, yeterince nemli (ama tropik olmayan) bir atmosfer oluşturun – cildiniz (ve solunum yollarınız) buna bayılacaktır!

Kışın kararın!
Cildinizi en çok güzel ve güneş tarafından sağlanmış bir yanıkla seviyor sunuz degil mi? Maalesef kış günleri tüm vücudunuzu güneşlendirmek için fazla fırsat sunmaz. Ancak siz güneşe bakmayın – evde mükemmel, düzgün ve tam kararında bir yanık elde edebilirsiniz. Çok kaliteli bronzlaştırıcı losyon veya sprey kullanmanız yeterli. Ürünü kullanmadan önce cildinize hafifçe eksfoliasyon yapın ve ürünü mutlaka düzgün dağıtın. Dışarıdaki güneşe gelirsek: soluk görünse de ışınları halen cildinizi ciddi şekilde yaşlandırabilir! Bu nedenle ne zaman güneşe maruz kalırsanız mutlaka güneş yağı (belki kış için nemlendirici tipe geçmek düşünülebilir) kullanın.

Yorum Yazın