Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurtulamayacaksınız

| |

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de, esnaflar ile bir araya geldiği iftarda konuştu. 15 Temmuz darbe girişimine değinen Erdoğan, ‘Şu anda yargılanıyorlar. Yargılanırken A’dan Z’ye her şey yalan. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz. Bu ülkede adalet var. Dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulmayacaksınız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun provakatif yürüyüşüne tepki göstererek “Ne yaparlarsa yapsınlar biz yine yargıda bunları mahkum edeceğiz. Tazminat arkadan ceza. Şimdi, İstanbul’a yürüyorlar. Yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir hakları da yok fakat arkadaşlarımız hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

İftar programı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Rabbim birliğimizi beraberliğimizi muhabbetimizi daim etsin.

Ecdadımız mesleğe başlayan esnafa bir ahilik yemini ettirirmiş. Bu yeminde esnaf ve sanatkarlarımız çalışmayı ibadet sayan bir anlayışla işini sayacağına halka hizmet edeceğine cömertlik doğruluk dürüstlük, hoşgörü, sevgi, saygı, dostluk, fedakarlık, adalet, kanaatkarlık ilkelerine ve komşuluk hukukuna bağlı kalacağına, eline beline diline ve gözüne sahip çıkacağına doğruluktan sapmayacağına kul hakkını gözeterek kimseye haksızlık yapmayacağına haram lokma yemeyeceğine and içermiş. Ne güzel bir gelenek değil mi?

ADALETİN PENÇESİNDEN KURTULAMAYACAKSINIZ

Çıkıyorlar şu anda yargılanıyorlar. A’dan Z’ye herşey yalan. Sanki bu kadar şehidimiz gazimiz yok. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulamayacaksınız.

SENİN YALAN MAKİNASI OLDUĞUNU BU ÜLKEDE BİLMEYEN KALMADI

Bugün çıkmış Ankara’dan İstanbul’a yürüyor ya her geçen gün de bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar kapalı alan herhalde sıcak geliyor ve oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanı’nın yargıya talimat verdiği ile alakalı. Ve istifaya çağırıyor. Eğer olmazsa ben istifa ederim diyor. Yahu bu senin ilk defa değil ki. Sen bugüne kadar kaç defa bu şeyleri söyledin. Senin yalan makinası olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu kabul ettirmişsin. Bu millet artık seni tanıyor. Eğer ispata yönelik bir şeyin varsa hukukta kaide şudur iddianı ispat et. Benim senden yargıda aldığım bir çok cezalar var. Alıyorum aldığım bedelleri de avukatlarıma söylüyorum sizde kalsın.
Kayseri eski büyükşehir belediye başkanımız da maşallah bayağı bunlardan cezalar aldı o da sucuk olarak dağıtıyor Kayseri’de. Dürüst değiller. Bunlar şu anda terör örgütü ile el ele kol kola dolaşmıyor muydu? FETÖ ile de PKK ile de el ele kol kola geziyorlar. Kendini kurtaracaksan bunlardan kurtar. Bizim Allah’tan başka hesap veremeyeceğimiz hiç kimse bu dünyada yok.

Şimdi yeni bir iftira daha atmışlar. Tayyip Erdoğan’ın 3 milyar dolarlık hazinesi varmış. Allah allah, onunla ilgili davayı da Allah’ın izniyle kazanacağız da olmayan bir şeyle suçlandığınızda rahat olursunuz aksi takdirde tutuşursunuz. Yargı bu işlerde büyük cezalar kesmiyor tazminat davalarında cezalar ufak. Büyük olsa da o zaman hakikaten fakir fukaraya gelenden dağıtma imkanı bulsak. Daha önce yine CHP içindeki vekillerden kazanılan davalar var.

Ne yaparlarsa yapsınlar biz yine yargıda bunları mahkum edeceğiz. Tazminat arkadan ceza. Şimdi, İstanbul’a yürüyorlar. Yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir hakları da yok fakat arkadaşlarımız hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar.

Asıl bu oylamanın neticesi 2019 Kasım ayında. Şimdi oraya hep birlikte çok yoğun çalışmalıyız o seçimden sonraki süreç bizim için çok önemlidir. Türkiye bir yönetim sistemini değiştiriyor. Bunu değiştirdiğimize göre yeni dönemde bizler farklı bir hizmetin yolunu açmış olacağız. Bu hizmetin yolunu açarken de ülkemizin çalışmasını etkinliğini çok daha farklı bir yere taşıyacağız.

Yorum Yazın