Cumhurbaşkanı Erdoğan: 7 düvele karşı mücadele ettik

| |

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Esenboğa Havalimanı’nda kendisini karşılayanlara seslendi. Erdoğan, “Şimdi ben Güneydoğu’ya, Doğu’ya baktım. Gece hep onları inceledim. Devran değişti. Şimdi istikamet üzere bir gidiş var. Daha iyi olacak, buna inanıyorum. Fakat Kasım 2019′u unutmayın. Dün akşam bir işaret fişeği atıldı Mart 2019′a ve Kasım 2019′a. Zaferler bizi sarhoş etmeyecek. Zafer anıtlarını ancak şehitler diker” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul dönüşü Ankara Esenboğa Havalimanı’nda kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitap etti. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“BATI’DA HAÇLI ZİHNİYETİ, İÇERİDE UŞAKLARI SALDIRDI”
“Yapacak çok şeyimiz var, bunun hepimiz farkındayız. Zira 7 düvele karşı mücadele ettik. Batı’da haçlı zihniyeti, içeride uşakları saldırdı. Biz yılmadık, biz mevlamızın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Önümüzde atacağımız çok önemli adımlar var.

“ŞİMDİ BEN GÜNEYDOĞU’YA, DOĞU’YA BAKTIM…”
Şimdi ben Güneydoğu’ya, Doğu’ya baktım. Gece hep onları inceledim. Devran değişti. Şimdi istikamet üzere bir gidiş var. Daha iyi olacak, buna inanıyorum. Fakat Kasım 2019′u unutmayın. Dün akşam bir işaret fişeği atıldı Mart 2019′a ve Kasım 2019′a. Zaferler bizi sarhoş etmeyecek. Zafer anıtlarını ancak şehitler diker.

Ankaralı Külliye’de kendini ortaya koydu, Kahramankazan’da kendini ortaya koydu. (İdam) Parlamentoya gelecek, buradan geçerse ben bunu onaylarım. Bizim şehitlerimizin katillerini affetme yetkimiz yok.”

Yorum Yazın