Here

| |

15 Grammy ödüllü şarkıcı, söz yazarı, prodüktör ve oyuncu Alicia Keys’in, 6. stüdyo albümü “HERE” şimdi LP versiyonuyla sizlerle!

Kendisi için en çok önem taşıyan konulara dair bakış açısını açık yüreklilikle ortaya koyduğu yeni albümde Keys, yetiştiği şehir olan New York’tan hikayelere, müziğin hissiyatına ve günümüz dünyasının kültürel iklimine ışık tutuyor. 18 parçadan oluşan samimi ve cüretkar albümdeki her bir şarkı sözü bir itiraf ve her bir melodi bir yakarış özelliği taşıyor.

Alicia Keys’in kendi yazdığı şarkıların yaratılışından esinlenilen kısa film “The Gospel”, albüme eşlik eden bir görsel hikaye olarak “HERE” ile aynı anda yayınlandı. Filmde Alicia Keys’in New York’taki gençlik döneminde hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmesi ve insanoğlunun evrensel bağlılığını keşfetmesi kurgusal kısa hikayeler aracılığıyla anlatılıyor.

Keys, hakkında çok sık konuşulmayan ama özünde ruhumuza dokunan hassas konuları cesurca ele alıp hayatın zorlayıcılığından ve karmaşıklığından kaçmayarak herkese ilham kaynağı oluyor. Alicia Keys’in A$AP Rocky ile düet yaptığı ve kendi ailesinden esinlenerek yazdığı “Blended Family (What You Do For Love)” parçası albümün genelindeki geçmişle yüzleşme halini en dikkat çekici şekilde ortaya koyan çalışmalardan biri.  Bununla birlikte Alicia Keys, “HERE” albümünü “günümüzde içinde yaşadığımız dünyaya verilen bir tepki” olarak özetliyor.

“HERE” albümünün yapımının büyük bir kısmı Alicia Keys’in “The ILLuminaries” olarak bahsettiği, kendisi ile birlikte Mark Batson, Swizz Beatz, Harold Lilly gibi önemli söz yazarı ve prodüktörleri barındıran yaratıcı kolektife ait. Ayrıca albümde Pharrell Williams, Emeli Sandé ve Carlo “Illangelo” Montagnese imzası da yer alıyor.

Albüm İçeriği

A1 The Beginning (Interlude)
A2 The Gospel
A3 Pawn It All
A4 Elaine Brown (Interlude)
A5 Kill Your Mama
A6 She Don’t Really Care_1 Luv
A7 Elevate (Interlude)
A8 Illusion Of Bliss
B1 Blended Family (What You Do For Love)
B2 Work On It
B3 Cocoa Butter (Cross & Pic Interlude)
B4 Girl Can’t Be Herself
B5 You Glow (Interlude)
B6 More Than We Know
B7 Where Do We Begin Now
B8 Holy War

Yorum Yazın