Aralık ayı burç yorumları

| |

KOÇ

Sonunda geldi çattı 2018’in son ayı… Belki de 2018 yılına ait dileklerin gerçekleşmesi için son fırsat. Merak etmeyin, bu ay öyle bir ay ki size Haziran ayındaki Merkür gerilemesini, Eylül ayındaki Dolunay’ı ve Kasım ayının kasvetini unutturacak. Özellikle geçen ay çok zorlandınız, her şey üstünüze üstünüze geldi. Ama bu ay, yeni yıl planları yapmak sizi kendinize getirecektir.

3 Aralık’ta Yay burcundaki Yeniay ile 5 Aralık’ta Merkür’ün Yay burcuna geçişi, bu ayın hızlı ve eğlenceli geçeceğinin sinyallerini veriyor zaten. Bir haftalık süreçte seyahatleriniz artacağı gibi, özellikle iş için şehir dışına çıkma olasılığınız yüksek. Pozitif bir hafta; iletişiminiz oldukça yoğun ve olumlu… Hava soğuk da olsa sizin içiniz kaynayacak diyebiliriz. İşle ilgili beklediğiniz haberleri almak ise yüzünüzü güldürecek. Alışveriş yapmak için içinizde hiç olmadığı kadar bir istek var, listenizi hazırlayabilirsiniz.

7 Aralık’ta yönetici gezegeniniz Mars, karşıt burcunuz Terazi’ye geçiş yapacak. İlişkisi olanlar için sabırlı olmaları ve sözlerinin arkasında durmaları gereken bir dönem. İlişkinizin seyrini değiştirmek isteyebilir ve bu konuda aceleci davranabilirsiniz. Ama radikal kararlar almadan önce biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz. Bekar Koçlar ise yeni bir ilişkiye başlamak için oldukça istekli olacak. Ama evde oturarak sevgili bulamazsınız, bunu da unutmayın. Sosyal ortamlar sizi çağırıyor, cevap verin yeter…

17 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay ise eğitim hayatınızda önemli kararlar almanıza neden olabilir. Araştırdığınız konular kafanızdaki soru işaretlerini azaltacağı gibi, etkileşiminiz de daha fazla artacak. İş hayatında ise her şeyi aynı anda yapmaya çalışıyor olmanız sorunlara sebep olacaktır. Gerilimi azaltmak için ortaklaşa projelerde kendinizi biraz daha geri plana çekmenizi tavsiye ederiz. Sürekli “ben” diyen yapınız iş arkadaşlarınızın dikkatini çekiyor. Onların da fikirlerine saygı duyarsanız, işler istediğiniz gibi gidecek.

Aralık ayının gündemi: Bilinciniz bedeninizin efendisi. Onu doğru komutlar verirseniz isteklerinizi elde edebilirsiniz.

Aşk tılsımı: Radikal kararlar bir ay daha bekleyebilir.

Ve seks: Doymak bilmeyen bir arzunuz var!

BOĞA

Şöyle bir 2018’e baktığımızda sorumluluklar aldığınız, ilişkiler ve ortaklı işlerde ufak testlere tabi tutulduğunuz bir seneyi geride bıraktığınızı söyleyebiliriz. Uzun süreli ilişkisi olmayanlar bile bu sene özel hayatlarında ciddi birlikteliklere adım attı ve sorumluluk almaya hiç olmadıklara kadar açık hale geldiler. Hayata karşı sorumluluklarını bilen bir burç olarak, aile ve kardeşlerle ilgili yaşadığınız problemler ise 1,5 yıldır sizi adeta kısır bir döngüye soktu.

2019’a son 1 ay kala “bitse de rahatlasak” dediğiniz seneyi, olumlu bir Aralık ayı ile bitireceksiniz. 3 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, sevgilisi olanlar için sürpriz dolu günleri işaret ediyor. Sevgilinizle daha sık görüşebilir ve sosyal ortamlarda bulunabilirsiniz. Aşkın, sevginin ne olduğunu bu günlerde daha iyi anlayacak ve partnerinize daha çok bağlanacaksınız. Bekar Boğalar ise aşk sahnesinde adeta rol bekliyor. Evet, aklınızda biri var; her gördüğünüzde içinizin gittiği biri… Ama duygularınız belli etmek sizin için hiçbir zaman kolay olmadı. Neyse ki, çabuk sıkılan bir yapınız yok. Ne kadar beklemeniz gerekiyorsa bekliyorsunuz ama asla vazgeçmiyorsunuz!

Sürekli dışarıda olmaktan hoşlanmayan bir burç olarak, bu ay oldukça hareketlisiniz ve evde oturmak istemeyeceksiniz. 5 Aralık’ta Merkür’ün Yay burcuna geçişi, aile içinde huzursuzlukların olabileceğini, başladığınız konuya odaklanamayacağınızı vurguluyor.

Eğitim, haberleşme, alım-satım gibi konular ise 17 Aralık’ta Dolunay’da uğraşacağınız konular arasında. Bu günlerde gökyüzü aslında sizi doğru kişilere güvenmeniz konusunda uyarıyor. Girişken ve mantıklı hareketleriniz göz dolduracak olsa da, rakipleriniz için bu durum bir tehdit olarak algılanabilir. Bu sebeple, konuştuğunuz ve sırrınızı paylaştığınız insanların ikiyüzlü davrandığını fark edebilirsiniz. Ama genel olarak kariyer alanında yükseldiğiniz ve finans alanında sonuçlar yaşadığınız bir ay… Geçen ay yapmış olduğunuz harcamaları bu ay toparlayacaksınız.

Aralık ayının gündemi: Belki de en güzel şey “asla yapamazsın” denileni yapabilmektir! Kendinize güveniniz tam.

Aşk tılsımı: Bekliyorsunuz ama vazgeçmiyorsunuz!

Ve seks: İçinizdeki hazineyi keşfetmenizin zamanı gelmedi mi?

İKİZLER

2018 yılı sosyalleştiğiniz, iç dünyanızdan sıyrıldığınız ve geçmişi geride bıraktığınız bir sene oldu. İş değişikliği ya da şehir değişikliği sizi biraz yıpratsa da, alışamayacağınız bir durum değil. Hemen adapte olan kişiliğiniz zor şartların da üstesinden geliyor. Peki, yenilikler bitti mi? Tabii ki hayır. Aralık ayı, 2018’in film şeridi gibi gözünüzün önünden geçtiği bir ay olacak. Bir nevi küçük 2018…

Hareketli sosyal çevreniz, yeni işlerin kapısını araladığı gibi; 2019’a, yeni bir ilişkiyle girmenizin de fırsatını size sunabilir. Gayrimenkul edinmek, araba almak veya ev değiştirmek bu dönemde gündeminizi oluşturabilir. İçinizde, yapmak istediklerinizin listesi o kadar çok kabardı ki! Neredeyse her gördüğünüz kişiye planlarınızdan bahsediyorsunuz. Özellikle, 3 Aralık’ta karşıt burcunuz Yay’da gerçekleşen Yeniay, size adeta “yola koyul küçük küçük, git buralardan” diyor. Kafanızda bir yurtdışı hayali varsa, ne bekliyorsunuz? Hadi bavulunuzu hazırlayın.

Yeni yılı evinizde geçirmeyeceğiniz kesin. Programınız ise aybaşından planlamaya başladınız bile. Yurt dışı olmasa da, şehir değişikliği yapmak mutlaka isteyeceksiniz. 7 Aralık’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi, sizi yeni romantik bir ilişkiye sürükleyebilir. Ama eğer unutamadığım biri var diyorsanız geriye dönüşler yapabilir, arada yaşanan sorunlara daha akılcı çözümler bulabilirsiniz. Bu günlerde hayatınızda tartışmaya yer yok…

7 Aralık’tan sonra ise enerjinizi daha çok ortaklıklara, hukuki konulara saklayacaksınız. 13 Aralık’taki Jüpiter Satürn uyumu imza atmak ve önemli iş görüşmeleri için oldukça olumlu bir gün. Cesur konuşmalar yapabilir, isteklerinizi belirtmekten çekinmeyebilirsiniz. Eğer aklınızda farklı bir iş pozisyonu varsa, bunu yöneticinizle konuşmanız sizin lehinize olacaktır. Sizi bu ay zorlayacak tarih ise 17 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşen Dolunay… İletişim trafiğiniz hem artacak, hem de bayağı karışacak. Bu günlerde küçük ev kazalarına ve teknolojiyle ilgili sorunlara hazır olun. Bilgisayarınız başınız ağrıtabilir, her şeyi yedeklemeyi unutmayın…

Aralık ayının gündemi: Yurtdışı ve şehir dışına çıkma planları sağlama alınırken, cesur konuşmalar sizi bekliyor.

Aşk tılsımı: Onu aklından attın, peki ya kalbinden?

Ve seks: Bu ay soğuk size işlemeyecek!

YENGEÇ

Duygusalsınız ve bir türlü unutamıyorsunuz. Bunu şuradan daha iyi anlayabilirsiniz; Temmuz- Ağustos ayının hengamesinin çoktan bitmiş olmasına ve sonbaharınız çok daha olumlu geçmiş olmasına rağmen siz hala korkuyorsunuz. “Aynı şeyleri yine yaşar mıyım?” kaygısı sizi ileriye götürmez; aksine korkularınız galip gelir… İlişkilerde arındınız, özel hayatınız rayına oturdu, işinizde yerinizi sağlamlaştırdınız. Neden Aralık ayını, eğlenerek ve yeni yılla ilgili plan yaparak geçirmiyorsunuz?

Bu ay sizin için “hissediyorum, öyleyse varsın” dediğiniz bir dönem olacak. İlişkisi olmayan Yengeçler, 3 Aralık’taki Yeniay’da aşkı bulabilir ya da âşık olabilir. Platonik de olsa karşınıza çıkan insana yoğun duygular besleyeceksiniz. Aslında cazibenize karşı koyacaklarını sanmıyoruz ama istediğiniz ilgiyi göremeseniz bile umurunuzda olmayacak, siz hissediyorsunuz ya bu yeter. Ama siz yine de 5 Aralık’ta yanlış anlaşılmalara dikkat edin.

Evinizle ilgili değişiklik yapmak, taşınmak ve tadilat gibi işler için 13 Aralık gününü beklemenizi tavsiye ederiz. Jüpiter Satürn uyumu, size gerekli olan hareketi ve canlılığı verecektir.

17 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay ise, annenizle ya da aile içindeki kadınlarla fikir ayrılıkları yaşayacağınızı vurguluyor. Size karşı haksızlık yapıldığını düşünebilirsiniz. Çok özverili davranıyor olabilirsiniz, ama bunu da sürekli başlarına kakmayın. Unutmayın ki, gizli yapılan ve dillendirilmeyen iyilik daha önemlidir. İyiliğinizin karşılığını da mutlaka, bir şekilde, alacaksınız. Bundan şüpheniz olmasın.

Aralık ayının gündemi: İlişki odaklı bir Aralık ayına hazır olun!

Aşk tılsımı: Sevmiyor mu? O zaman neler kaybettiğini ona gösterin!

Ve seks: Siz ve inatçılık? Aşkta her şey mubah…

ASLAN

Ev ve aile hayatınızdaki gelişmeler, yüklendiğiniz sorumluluklar bu senenin özeti gibi gözükebilir ama bu ay umut dolusunuz. Özellikle Ağustos ayı ilişkileriniz, Kasım ayı ise kariyeriniz açısından zor ve sıkıntılı geçmişti. Fakat yeni yıla yaklaşırken, enerjinizi tekrar topluyorsunuz ve ateş grubuna mensup olmanın avantajlarını kullanıyorsunuz. “Ben yaz çocuğuyum, kışın nasıl enerjik olabilirim?” diye sakın düşünmeyin. Çünkü mevsim ayrımı yapmak size göre değil. Her daim içinde umut ve canlılık olan bir Aslan’ı yere sermek o kadar kolay olmasa gerek.

Aralık ayı sizin için plan ve programlarla geçecek desek yanlış söylemiş olmayız. Bir an önce bitsin diye baktığınız 2018 sonunda size iyisiyle kötüsüyle veda ediyor. Öncelikle 3 Aralık’taki Yeniay, sonrasında ise 13 Aralık’taki Jüpiter Satürn uyumu, moralinizi yerine getirecek etkilerle dolu. Ayın ilk günlerinde satış, pazarlama ve reklam alanında iletişim trafiğiniz hızlanırken, çevrenizdeki insanlara karşı daha sabırlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Romantizm ve karşı tarafı etkilemek sizin uzmanlık alanınız. 17 Aralık’taki Dolunay’da da aynı şekilde partnerinize sürpriz yapmak isteyebilirsiniz. Ama dikkat, bu gün gerilimi yüksek bir gün olacak. Yapmak istedikleriniz ters teperse şaşırmayın. Hatta siz işinizi sağlama alın ve bu tarihten sonra bir şeyler planlayın. Gerçi size ne desek boş, bildiğinizi okuyacaksınız değil mi?

30 Aralık’ta iş yerinizde canınızı sıkan durumlarla karşılaşabilir, üzerinizde hâkimiyet kurmaya çalışan insanlarla muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. Sizin gibi egosu kuvvetli biri, bu tarz olaylarla karşılaştığında gülüp geçmeli aslında. Ciddiye almamaya ve gelip geçici bir süreç olduğuna kendinizi inandırmanıza gerek var. 11 ay boyunca sabrettiniz, 1 ay daha dayanabilirsiniz. Aceleye gerek yok, 2019 yılı sizin yılınız olacak!

Aralık ayının gündemi: Sabırlı davranmayı öğrendiğiniz son ay… Ama artık bu durum canınızı acıtmıyor.

Aşk tılsımı: “Seni çok seviyorum” dediğinde yapmanız gereken tek şey; sımsıkı sarılmak!

Ve seks: Egonuzdan arının ve aşkı tadın!

BAŞAK

Akrabalar, aile, kardeşler hatta komşular hiç bu kadar önemli ve sorunlu olmamıştı! Bunlar yetmez gibi Nisan ayındaki Ay tutulması iş hayatınızda sabrınızı sınarken, Haziran sonunda başlayan Merkür gerilemesi ise özel hayatınızı teste tabii tutmuştu.  Sizin için 2018 yılı işte bu konularla bol bol uğraştığınız, zorlandığınız, çatıştığınız bir yıl olarak mazide kalıyor. Ama önünüzde geçilmesi gereken bir Aralık ayı var. Korkmayın, gayet eğlenceli ve planların bol olduğu; alışverişten çıkmadığınız, kışı karşıladığınız güzel bir ay sizi bekliyor. Para hiç bir zaman insanı mutlu etmedi, etmeyecek. İnsan parası oldukça daha fazlasını ister. Para, bu yüzden boşluk yaratır.

Eleştiriye tahammül edemediğiniz gibi, iltifatlar karşında da gayet soğuk bir tavır sergiliyorsunuz. İnsanlar size karşı nasıl davranmaları gerektiğini bilemiyor, belki de bu durum sizin hoşunuza gidiyor. Ama şimdiden söyleyelim, bu ay bol bol iltifat alacaksınız. 3 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, size beklemediğiniz yerden iş fırsatları sunacak. Aklınızda olmasa bile bir anda farklı bir iş alanına yönelebilirsiniz. Her ne kadar çalıştığınız yerde uzun süreli olmayı seviyor olsanız da, unutmayın siz değişken bir burçsunuz. Aklınızdaki fikirleri gerçeğe dönüştürmekten çekinmeyin. 5 Aralık’ta ise yönetici gezegeniniz Merkür, yine Yay burcuna geçiyor. İletişim hızlandığı gibi, sosyal ortamlardaki tavrınız da değişiyor. Çok daha eğlenceli ve konuşkan bir Başak var karşımızda.

17 Aralık’ta ise Dolunay’ın gergin etkilerine maruz kalabilirsiniz. Çözülmesi gereken işler, biriken planlar kafanızı iyice kurcalayacak. Bu da yetmezmiş gibi sizden ilgi bekleyen bir partneriniz de var… Her şeyi yetiştirmekte zorlanabilir, bin parçaya ayrılabilirsiniz. Bu günü de atlattıktan sonra, “içimde bir alışveriş canavarı varmış!” diyeceğiniz günlere giriyorsunuz. Sadece kendinize değil, çevrenizdekilere de jestler yapabilir, onların kalbini ufak hediyelerle çalabilirsiniz. Ev içinde sıkıldığınız dekorasyon ise gözünüze iyice batmaya başladı. Değiştirmeye ne dersiniz?

Aralık ayının gündemi: Her ne kadar “ben iyiyim burada” deseniz de, yeni bir iş fırsatı ayağınıza kadar gelecek. Reddedecek misiniz?

Aşk tılsımı: Mutluluğun sesini açın ki, sizi sıkan insanların sesi duyulmasın.

Ve seks: Hazır içinizdeki alışveriş canavarı uyanmışken, aldıklarınızla sevgilinizi şaşırtın!

TERAZİ

Sanmayın ki size haksızlık yapanların yanına kar kalacak bazı şeyler. Asla melankoliye kendinizi teslim eden bir yapınız olmadı ama yeni yılı 4 gözle bekleyenlerden birisiniz. Her ne kadar kariyer alanınızda yaşadığınız dalgalanmalar dengenizin bozulmasına neden olmuşsa da, bazı gerçekleri görmeniz açısından da faydalı bir süreçti. Elinize geçen para cebinizde durmadı, ama maddi açıdan da zor zamanlar geçirmediniz. Aralık ayında ise bütçenizi zorlayacak harcamalar yaşansa da, geneli itibari ile sorunsuz bir dönem olarak görülebilir.

3 Aralık’ta Yeniay ile birlikte iletişiminiz artacağı gibi, dedikoduya yatkın olacaksınız. Arkadaşlarınızla buluşup, iş yerinizde canınızı sıkan kişinin bol bol kulaklarını çınlatabilirsiniz. Yeni yıl için harcamalarınız da fazlalaşıyor. Kendinizi şımartmak istiyorsunuz ve 2019’dan umudunuz oldukça fazla. E, o zaman güzelleşerek bu yılı selamlamak lazım, değil mi?

Yeni arayışlar içinde olduğunuz bu günlerde, sizi duygusal anlamda heyecanlandıracak ve kalbinizin tekrar hızla atmasını sağlayacak biriyle karşılaşmanız an meselesi. Arkadaşlarınızın çöpçatanlığı sayesinde tanışacağınız bu kişiye, gelip geçici gözüyle bakmak yerine, daha ciddi yaklaşacaksınız. Hazır Mars, sizin burcunuza geçiş yapmışken 7 Aralık tarihini mutlaka değerlendirin ve dışarı çıkın!

Gelelim eğlenceli Aralık ayının dikenlerine… Öncelikle 17 ve 22 Aralık tarihini aklınıza kazıyın. Çünkü 17’sinde Dolunay, 22’sinde ise yönetici gezegeninizde geri giden Oğlak burcundan dolayı bazı sorunlarla yüz yüze gelmeniz olası. Hala iyi niyetinizi suiistimal etmeye çalışanların varlığı sizi o kadar çok yoruyor ki… Kişiliğiniz insanlardan intikam almaya ya da sövüp savmaya hiç müsait değil. Gelin sinirinizi uzun yürüyüşler yaparak, hafta sonu programlarına katılarak atın. 2 günlüğüne de olsa şehir dışına çıkmak size iyi gelecektir.

Aralık ayının gündemi: Mutluluk bir alışkanlıktır. Üzerinde sık sık düşünülecek iyi bir alışkanlık…

Aşk tılsımı: Her tesadüf bir başlangıçtır.

Ve seks: Her daim bakımlı oluşunuz hemcinslerinizi kıskandırıyor, ama sevgilinizin içini kaynatıyor!

AKREP

Aşk hayatında sorgulayıcı olduğunuz, kuşkularınız tarafından yönlendirildiğiniz, aile içinde bolca fikir anlaşmazlığı yaşadığınız koca bir seneyi geride bırakırken, Aralık ayından tek beklentiniz “göz açıp kapanıncaya kadar geç!” olacak. Hâlbuki bütün bir senenin acısını bu aydan çıkaracağınıza, olumlu etkilerine kendinizi bıraksanız ve yeni yılın provasını yapsanız daha doğru olmaz mı? Kişisel yolculuğunuza devam ederken, yanınızda size yardımcı olacak gezegenleri kendinize küstürmeyin ve arkanıza yaslanıp keyfinize bakın!

Aralık ayının ilk haftası sevgiliniz veya eşinizle tatil programları yaptığınız, uzak yerlere gittiğiniz, kalabalık ortamlarda bulunduğunuz bir hafta olarak görülebilir. Ama dikkat, 3 Aralık’taki Yeniay ile birlikte sosyalleşmeniz arttığı gibi; kilonuz da artabilir. Ölçüyü fazla kaçırmayın diyoruz ve yanlış anlaşılmaların yaşanabileceği 5 Aralık’a dikkatinizi çekiyoruz. Güvendiğiniz insanları mercek altına almak isteyebilir ve onlara güvenmekle ne kadar doğru mu yanlış mı yaptığınızı ölçebilirsiniz. Peşin hükümlü olmamaya özen gösterin. Herkesin sırları vardır. Bu onların kötü biri olduğunu ya da sizden bir şey gizlediğini göstermez. Yalnızca kendine saklamak istiyorlardır, hepsi bu…

Gizlilik demişken, sizin de açık verebileceğiniz bir tarih olan 17 Aralık, bazı sorunların su yüzüne çıkmasına neden olabilir. Dolunay’ın sizi olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, bu günü kendinizle geçirin. Ya da iletişimin çok kurulamayacağı aktivitelere hayatınızda izin verin. Sinemaya veya tiyatroya gitmek isabetli bir seçim olacaktır.

Hoşunuza gider mi bilemeyiz ama aşk hayatınız stabil. Her ne kadar farklılık arıyor olsanız da güzel giden bir ilişkiyi heba etmeyin deriz. Başkalarının yönlendirmesine gelmeyin, sadece kendi hislerinize kulak verin. Unutmayın, bir insan kendi kalbinde ne taşıyorsa, dünyayı da o şekilde görür. Bu söz ilişkinizi eleştirenlere gelsin…

Aralık ayının gündemi: Zamanın açığa vurmadığı sır yoktur. Bu sözün anlamını bu ay daha iyi anlayacaksınız.

Aşk tılsımı: Eleştirenlere inat daha yüksek sesle “seviyorum!” deyin.

Ve seks: Çekicilik ve cazibe gezegeni Mars yanınızda halt etmiş.

YAY

Özellikle yaz aylarında yaşanan kargaşa, duygusal açıdan yıpratıcı olaylar ve iş yükünün fazlalığı size beklemediğiniz bir 3 ay yaşatmıştı. Yıl boyunca kontrolünüz dışında gelişen olayların ekseninde yapmış olduğunuz atılımlar birçok yönden zararla çıkmanıza neden olsa da, ilişkiniz açısından olumlu gelişmeleri beraberinde getirdi. Uzun süreli ilişkilerin ciddileştiği, duygu yoğunluğu fazla yeni aşkların yeşerdiği bir yıl biterken, “2018 nasıl geçti?” sorusuna belki de ne cevap vereceğinizi bilmiyorsunuz. Biz sizin yerinize cevap verelim ve “tecrübelerle geçti” diyelim…

Sonbahar; ilişkilerde arındığınız, huzuru bulduğunuz bir dönemken, bu ay nasıl geçecek diye merak edebilirsiniz. Kuşkunuz olmasın ki, aynı huzur bu ay da devam ediyor. Aralık ayında gezegenler sizinle iletişim halinde resmen. E, ne de olsa Aralık sizin ayınız. O kadar ilgiyi hak ediyorsunuz. Öncelikle 3 Aralık’ta burcunuzda Yeniay gerçekleşiyor. Bu da, geleceğe daha olumlu baktığınız, enerjinizi harcayacak yer aradığınız bir günü işaret ediyor. Hava güzelse dışarıda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Doğayla bütünleşmek, zihninizin daha berrak hale gelmesine ve kafanızdan geçen düşüncelere daha mantıklı yaklaşmanıza yarar sağlayacaktır.

5 Aralık’ta ise Merkür burcunuza geçiş yapıyor. Bu da kendinizi ifade etmekte artık zorlanmayacağınızı ve daha rahat olacağınızı gösteriyor. Kağıt üzerinde kalan planlarınızı bu tarihte devreye sokabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde arkadaş çevrenizi ilgilendiren konularla ilgilenmek durumunda kalabilir, onların sorunlarına çözüm arayabilirsiniz.

13 Aralık tarihini ise özellikle not almanızı tavsiye ederiz. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Satürn ile yaptığı olumlu açı aşk hayatınızda şanslı olduğunuz bir güne vurgu yapıyor. Sevildiğinizin farkındasınız ve bu durum kendinize olan güveninizi daha da arttırıyor. Kariyer alanınızda ise fırsatlar kapınızı çalacak, şimdiden hazırlıklı olun. 17 Aralık’taki Dolunay’ın sizi yoran etkisini görmezden gelirseniz, Aralık ayı sizin için planlarınızı aktif hale getireceğiniz ve aşkınızı doyasıya yaşayacağınız bir ay olacaktır.

Aralık ayının gündemi: Geç kaldığını düşündüğün her şeye başlamak için belki de tam zamanı.

Aşk tılsımı: Unutmayın; yeri gelir, hayatınız bir tek delice hareketiniz ile değişebilir.

Ve seks: Sevgiliniz her yerde sizden bahsediyor!

OĞLAK

İdealleriniz ve hayallerinizin peşinden koştuğunuz, kimi zaman tökezlediğiniz ama asla mücadeleyi bırakmadığınız bir seneyi arkanıza alırken; özel hayatınızdaki otoriter tavrınız da artık yumuşuyor. Uranüs’ten çok çektiniz, farkındayız. Ama yaz ortasına kadar da Jüpiter’in size getirileri çok oldu. Para evinizde gerçekleşen Uranüs gerilemesi en sonunda düzeliyor. Parmakla gösterilmeyi ve kariyerinizde hep yukarıları hedeflemeyi seviyorsunuz değil mi? O zaman yılın son ayını iyi değerlendirin.

3 Aralık’taki Yeniay, ilişkisi olan Oğlaklar için oldukça eğlenceli ve kalabalık ortamlarda bulundukları bir günken; ilişkisi olmayanlar için ise aşk kavramını hayatlarına taşıyacak. Yaz aşkınız kısa sürdü, sonbaharda ise çabuk yıprandıysanız; kışın, sevdiğiniz insanın ilgisi içinizi ısıtacak diyebiliriz. Özellikle 7 Aralık’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle kendinizi daha keyifli ve ilişkinize bağlı hissedeceksiniz.

17 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay ise aileyle ve arkadaş çevrenizle ilgili pürüzlere dikkat çekiyor. Karşınızdakileri zorlamayı ve onları yönlendirmeyi seviyorsunuz, ama buna rağmen onlar hakkında bilmediğiniz şeyler karşınıza çıktığında sinirlerinize hakim olamıyorsunuz. İnsanların hayatına bu kadar müdahale etmenize gerek var mı?  Onlarla ilgilenmek yerine grip, soğuk algınlığı gibi sizi kısa süreli eve bağlayacak sağlık sorunlarınıza önem verin. Bu dönemde bünyeniz oldukça hassas, vitamin takviyesi şart!

İlişkisi olan Oğlak burçları için ise küçük bir uyarı; 22 Aralık’ta ne kimseye evlenme teklif edin, ne de size gelen evlenme teklifine “evet!” deyin. Venüs burcunuzda geri giderken yanıltıcı duygusal etkiler sizi yakalayabilir; yalnız kalmaya ve hobilerinize yönelmeye daha çok ihtiyacınız var.

Aralık ayının gündemi: Yaşadığınız bu zor günler boşuna değil; sabredin, güzel günler kapınızı çalacak.

Aşk tılsımı: Gülersen bütün dünya seninle birlikte güler, unutma…

Ve seks: Bir söz bile yeter sizi harekete geçirmeye!

KOVA

2018 yılı, pek de istediği gibi geçmeyen burçlardan biri olarak, kapanışı en azından eğlenerek yapacaksınız. Hatta bu ay için sizin kendinizi bulduğunuz, arkadaşlarınıza daha fazla önem verdiğiniz ve kariyer alanında sonuçlar elde ettiğiniz bir dönem de denilebilir. Ağustos ayında yaşadığınız ailevi sorunlar ve sağlıkla ilgili problemler sizi oldukça etkilemişti. Geçen ay ise ilişkinizle ilgili gel gitler dengenizin bozulmasına sebep olmuş olabilir. Aralık ayı ise bu tarz konuları geride bıraktığınız ve “nefes” aldığınız bir ay…

Özellikle 3 ve 5 Aralık günü, farklı organizasyonların içinde bulunabilir, “olmalı mı, olmamalı mı?” diye çelişkide kaldığınız yeni ilişkinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Partneriniz, umursamaz ve sorumluluk almayan tavrınızdan şikâyetçi olsa da, bu ay size yaptığı suçlamalardan oldukça utanabilir. Ayın 3’ünde Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, etrafınızın kalabalık olacağını ve uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlığınız için spor yapmaya başlayabileceğinizi vurguluyor. Kışın vücut metabolizmanız biraz daha yavaşlıyor belki ama hiçbir zaman hareketsiz kalmayı seven bir yapınız olmadı. Özellikle de Merkür’ün Yay burcuna geçiş yapması spor ve diyete başlamanızı aklınıza daha fazla getirecek. Aralık ayının ilk haftası sizin için her açıdan yoğun geçecek; güzel, tatlı bir yoğunluk bu tabi…

Önemli toplantılarınızı ve iş anlaşmalarını ise 13 Aralık tarihine getirmenizi tavsiye ederiz. Bu tarihte Jüpiter ve Satürn arasında oluşan olumlu açı, sözleşme imzalamak için oldukça uygun bir gün olduğunu işaret ediyor. Uzun vadeli iş anlaşmaları için harekete geçilebilir, yöneticilerinizle ileriye yönelik planlamalar yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tarih ise 17 Aralık… Bu gün İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay, çatışmaların bol olduğu ve seslerin yükseldiği bir günü vurguluyor. Aşk hayatınızda yaşanan gerginlikler ve aile bireyleri arasındaki fikir ayrılıkları birkaç gün kafanızı meşgul edebilir.  Ama çabuk toparlanıp, orta yolu bulacaksınız.

Aralık ayının gündemi: Kendinize bir iyilik yapın ve tüm sıkıntıları 1 aylığına erteleyin!

Aşk tılsımı: Geçmiş tozdur, üfleyin kurtulun.

Ve seks: Her mevsim, başka bir sen var!

BALIK

Bu sene parasal konulardan çekmiş biri olarak, yılın son ayı size ilaç gibi gelecek. Sanki 11 ay boyunca beklemiş de, tüm emeklerinizin karşılığını bu ay almışsınız gibi hissedebilirsiniz. Çok beklediniz, çok emek verdiniz belki de ama finansal konulardaki sorunlar, biraz da sizin savurgan davranışlarınızdan kaynaklanmış olmasın sakın? Bu sene yaşadığınız ortam değişikliği, tanıştığınız yeni insanlar ve yapmış olduğunuz iş değişikliği sizi bir nevi değiştirdi, olgunlaştırdı. Fakat bir yandan da etrafınıza uyum sağlamak için bütçenizi ciddi anlamda zorladınız.

Bu ay ise önünüze çıkan engelleri kolayca aştığınız ve ilişkinizle ilgili yoğun duygular yaşadığınız bir dönem sizi karşılıyor. Peki, hangi konularda şanslıyım derseniz; umudunuzu kaybettiğiniz konular (bu karşılık alamadığınız bir aşk ve işle ilgili bir beklenti olabilir) siz bir şey yapmadan gelişip, büyücek diyebiliriz. Sevineceğiniz haberler almanız olası. Özellikle 3 Aralık’taki Yeniay’ı duygularınızın coştuğu ve ilişkiniz açısından romantik anların yaşanacağı bir gün olarak görebilirsiniz. Merkür’ün Yay burcuna geçmesi, 5 Aralık’ta düşüncelerinizi toparlamada sorunlar yaşayabileceğinizi gösteriyor. Bu kafa karışıklığında belki de en iyisi meditasyona ya da zihninizi boşaltabileceğiniz farklı alanlara yönelmeniz.

17 Aralık’ta Dolunay ile birlikte gizli olan, sır diye saklanan birçok konu açığa çıkacak. Bu sizin açınızdan da tehlike yaratacağı gibi, aynı şekilde başkaları hakkında şaşırtıcı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca Dolunay’ı izleyen birkaç gün boyunca, aynı anda birden fazla olaylar ilgilenmeniz de mümkün. Her şeye yetişemeyeceğinizi düşünüp strese girmek yerine, olayları akışına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Aralık ayının gündemi: Zamana bırakmanın ne kadar doğru bir yaklaşım olduğunu bu ay fark edeceksiniz. “Sonunda oldu!” demenin keyfini yaşayın…

Aşk tılsımı: Aşk sizi ne zaman yarı yolda bıraktı ki?

Ve seks: Daha yapıcı, daha hisli…

Yorum Yazın