Ekim ayı burç yorumları

| |

KOÇ

İşinize çok rahat konsantre olacağınız bir ay sizinle birlikte. Ekonomi alanında uzun vadeli düşüneceksiniz. Aşk hayatınızda heyecan ve hareketlilik olabilir. Kontrollü davranmak isteyebilirsiniz. Yapacağınız anlaşmalar ve ortaklarınızla yapacağınız projeler size kazanç getirecek. 5 Ekim tarihinde Satürn, Akrep burcunda ilerleyecek ve bu transit 2015 Ocak ayına kadar etkisini sürdürecektir. Bu çalışmalar ve yapacağınız planlar sayesinde birçok zorlukları başaracaksınız. Bu sayede zorlukları atlatmanız kolaylaşacak. 30 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay, beklentilerinizi ve enerjinizi yükseltecek. Kendinizi ifade etme duygunuz ön planda fakat diğer insanların düşünceleri farklı yapıda gelişecek. Yatırımınızdan kazanç elde edebilirsiniz. Geçmişte birlikte olduğunuz insanlar huzurunuzu kaçırabilir. Sosyal hayatınız, dostlarınız, borç, alacaklı, miras ile ilgili konular gündeminize gelebilir ve sizi zorlayabilirler. Özel hayatınızla ilgili aldığınız kararları değiştirmeyin, sonra pişman olursunuz.

Ekim Ayının Gündemi: Ekim ayı, ikili ilişkiler açısından size birçok fırsat sunacak.

Ayın Tılsımı: Başarıya giden her yolda engeller vardır.

Ve Seks: Hayatı akışına bırakarak doyasıya aşkınızı yaşama zamanı diyebiliriz. Aşkınız için bu kısa sürede ülke bile değiştirebilirsiniz.

BOĞA

Ekim ayıyla birlikte ciddi olan konular önem kazanacak.30 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşen Dolunay, beklentilerinizi ve enerjinizi yükseltirken, tepkilerinizi de daha sert hale getirdi. Bu yeni dönemde sabırlı olmanız gerekecek. Bu ciddiyet bildiren olayların detaylarıyla uğraşmak size kaldı. İkili ilişkiler ve size karşı yapılan açık düşmanlıklarda öfkenizi daha iyi kontrol edebilmelisiniz. Kendinizi baskı altında hissedeceksiniz. Bu ay, iş ortamında kendinizi geliştirebileceğiniz ve yeteneklerini arttırabileceğiniz fırsatlara işaret ediyor. Çalışma temponuz, kariyerinizi etkileyecek. Şimdiden bilmenizde fayda var. Harcamalarınızı en aza indirgemeye çalışın. Ekonomik alanda kendinizi biraz daha kısıtlayabilirsiniz. İş hayatına ayak uydurmak kaygısıyla, hayatınızın diğer alanlarını ne kadar ihmal ettiğinizi bu ay daha rahat bir şekilde görebileceksiniz. Bazı yüklerden kurtulmanız gerekiyor. Ancak bu sayede kendinizle ilgili planları rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. Aileniz sizin her şeyiniz. Fakat bazı konularda sizin adınıza karar verebiliyorlar. Konuşarak kendinizi ifade etmeye çalışın. Her ne kadar bu durumdan yorulmuş olsanız da…

Ekim Ayının Gündemi: İkili ilişkilerinizde daha ciddi, sorumlu ve dikkatli hareket etmenizi gerekiyor.

Ayın Tılsımı: Doğru söz barışta sağlayabilir, savaşta başlatabilir.

Ve Seks: İkili ilişkilerinizde daha ılımlı olmalısınız.

İKİZLER

Ekim ayında detaylara kafa yormaya hazır olun! Kimsenin eleştirisine açık değilsiniz. Ekim ayının ortaları, sizin için gerilim ve rahatsızlıklarınızın artacağı bir dönem olacak. Dikkatli harcama yaptığınız sürece para sıkıntınız olmayacak. Her şeyi bir kenara bırakıp dinlenmek isteseniz bile kafanız detaylarda kalacak. İş yükünü çok fazla arttırmak, sizi yorabilir. Ekim ayı, iş hayatınızı ve çalışma şartlarınızı etkileyen konularda birtakım sorumluluklar üstlenmenize neden olabilir. Yaşayacağınız gerginlikler sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmesine neden olacak. Ani başlayan arkadaşlıklar olabilir. Kısa sürede tanıştığınız kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Güçlü enerjinizi kullanacağınız gerekli potansiyele sahip olmanıza karşın, bazı kısıtlamalar yaşamanız mümkün. Bugün, bulunduğunuz ortamlarda sessiz kalmayı yeğleyebilirsiniz. Aşırı yemek veya iştahsızlık sağlığınıza olumsuz etki yapabilir. Bazı yarım kalan işleriniz yüzünden aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmek açısından temkinli davranmak zorundasınız.

Ekim Ayının Gündemi: İş hayatınıza daha ciddi bir şekilde odaklanacaksınız.

Ayın Tılsımı: Stres ve gerginlik insanları bir adım geriye götürür.

Ve Seks: Sevgilinize olan ilginiz artarken, kendinizi çılgın bir aşık gibi hissedebilirsiniz.

YENGEÇ

Ekim ayı birçok konuda ikilemde kalacağınız bir ay olacak. Sizin için son derece yapıcı olan bu ayda fırsatları değerlendirirseniz, bu ikilemlerden kurtulabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı işlerde kullanacaksınız. Çünkü çalışma hayatınızda tempo artış gösterecek. Yapılan hataların getirdiği endişe duygusu sizi gerginliklere sürükleyebilir. Genel olarak etrafınızda iş fırsatlarının çok olduğu bir dönem olacak. Satürn’ün Akrep burcuna geçişi, yetenek konusunda sizi daha da güçlendirecek. Dinlenmeye vakit ayırmalı ve kendinizi fazla zorlamamalısınız. Kendinizi fiziksel açıdan zorlamaktan kaçınmalısınız. Nefret duygusundan kendinizi koruyun. Evinizde huzurlu olmanız en önemli ihtiyacınız olacak. Bir satın alma işinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmek açısından temkinli davranmak zorundasınız. Yaşamınızı renklendirmek adına yapacağınız çalışmalar ön plana çıkıyor.

Ekim Ayının Gündemi: Geleceğe yönelik hedeflerinizi tazeleyebilirsiniz. Sosyal ortamlara girip, sevdiklerinizle eğlenmek için güzel bir ay.

Ayın Tılsımı: Çalışmazsan kazanamazsın…

Ve Seks: Yolunda gitmeyen ilişkinize bir hareketlilik getirmeniz gerekiyor. Sizin ilişkinizden memnun olsanız da partneriniz bu monotonluktan sıkılmış durumda.

ASLAN

Satürn 5 Ekim’de Akrep burcuna ilerleyecek ve bu transit büyük değişikliklerin işaretçisi olacak. Başarıya ulaşamayacağınız hiç bir iş neredeyse yok! Ekim ayında da yeni başarılara imza atacaksınız. Yapacağınız bir seyahat size iyi gelecek. Ekim ayının ortalarında yaşayacağınız çalışma temposu için şimdiden enerji toplayın. Dikkat! Kış aylarında sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz, yapacağınız işler sonucunda çıkışını sürdürebilir. İş hayatınızda inişli-çıkışlı dönemler yaşayabilirsiniz. Ekim ayının olumlu etkisini fiziksel anlamda hissediyorsunuz. İkili ilişkilerinizde duygusal davranmaktan kaçınmalısınız. Yaşamınızı renklendirmek adına yapacağınız çalışmalar ön plana çıkıyor. Başarılı sonuçlar alacaksınız. İş konularındaki güvensizliklerinizi, hatalı kararlara yöneltebilecek boyutlara götürmekten kaçının. Duygularınızı denetim altına almanız gerekiyor. Aksi takdirde doğru kararlar veremezsiniz.

Ekim Ayının Gündemi: Birçok açıdan önemli sonuçlar ve ardından ortaya çıkacak yeni başlangıçlar içerisinde olabilirsiniz.

Ayın Tılsımı: Her başlangıcın bir sonu vardır.

Ve Seks: Bekâr ya da kalbi uzun süredir boş olan Aslanlar, aşk hayatınızda kıpırdanmalar başlayacak.

BAŞAK

Kazancınızı ikiye katlamak için birçok plan yapacağınızı hatırlatalım. Çalışma temponuzun arttığı bir döneme giriyorsunuz.  İş hayatınız yorucu. Bu yorgunluğu işyerinizdeki sıcak insan ilişkileriyle azaltmaya çalışın. Yoğun iş temposu, işinizle ilgili bazı problemleri beraberinde getirebilir. Bu duruma şimdiden hazırlıklı olun. İş hayatınıza bu dönemde fazla titiz davranacaksınız. Bu sizi fazlasıyla yorabilir. Kendinize biraz zaman ayırın. Hiç değilse kitap okuyarak kendinizi kafanızdaki yoğunluktan bir nebze uzaklaştırabilirsiniz. Emlak alım-satımı ile ilgili kazançlar elde edeceksiniz. Ailenizle birlikte ev alma planları yapabilir; bunun için gerekli olan çıkarımları siz üstlenebilirsiniz. Ekim ayın olumlu etkisini fiziksel anlamda hissediyorsunuz. İkili ilişkilerinizde duygusal davranmaktan kaçınmalısınız. Farklı görüşte olan kişilerle ortak işler yapabilir, mesleki ve özel hayatınızda yeni sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde küçük bir unutkanlık bazı işlerin aksamasına yol açabilir. Harcamalarınızın yoğunlaşacağı bir ay sizi bekliyor.

Ekim Ayının Gündemi: Ekonomik olarak aşırı bir yükün altına girmeyiniz.

Ayın Tılsımı: Çalışma, her zaman başarı ve kazanç getirir.

Ve Seks: Artık gerçekleri görme vakti; eğer karşınızdaki insana bir şans verdiğiniz ve hemen kestirip atmadığınız takdirde, evlilik planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir yıl önünde duruyor.

TERAZİ

Dedikodulardan ve lüzumsuz gerginliklerden bıktınız. Ödemeler ve faturalarla ilgili düzenlemeleriniz sizi bile şaşırtabilir. Uyku problemlerinizin sebebi, sosyal hayatınızdan kaynaklanıyor olabilir. İş yaşantınızda başarılı projelere imza atmaya devam edeceksiniz. Yapıcı çözümlere hızlı ulaştığınız bir dönem. Yaşayacağınız stres ve yapmış olduğunuz spor kilo kaybınıza yol açabilir. İş yerinde yöneticilerle ilgi problemler yaşayabilirsiniz. Onlarla tartışmaktan uzak durun. İşinizden uzaklaşabilirsiniz. Ekim ayı sizin için yenilik ayı olacak. İlişkinize verdiğiniz değeri gösterme zamanı geldi. Canınızı sıkan kişilerden uzak durun. Sohbet edin, kendinize bir hobi yaratmalısınız. Oluşmuş ve süregelen olumsuzluklardan sonra, tersliklerden ve yolunda gitmeyen işlerden arınacaksınız. Sevdiğiniz kişi ile yolculuk yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazı yarım kalan işleriniz yüzünden aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Ekim Ayının Gündemi: Çabalarınız olumlu sonuç verecek fakat rakiplerinizden de etkileşimler alacaksınız.

Ayın Tılsımı: Yenilikler, yeni başlangıçları da beraberinde getirir.

Ve Seks: Eşit hak ve özgürlük olgusu çerçevesinde sürdürülmeyen bir ilişkiniz varsa, gerçekçi bir şekilde durumunuzu gözden geçirmeniz gerekir.

AKREP

5 Ekim’de Satürn burcunuzda hareket etmeye başladığından bu yana algınız ve iş yerindeki diyaloglarınız zorlaştı, bilmenizi istedik. Ekim ayının başlarında beklentileriniz artarken, ay sonuna doğru bu beklentileriniz azalacak. Aile içinde fikir ayrılıkları olabilir. Kafanızı toparlayacağınız bir ay sizi bekliyor. Çalışma temponuzun arttığı bir aydasınız. 5 Ekim’den sonra daha belirgin biçimde hayatınıza daha iyi çeki düzen verebilirsiniz ve kararlılık göstermeye başlayabilirsiniz. Çevrenizde kötü niyetli kimseler olabilir fakat biraz uyanık olursanız, bunları kolaylıkla anlayabilirsiniz. Harcama dürtülerinizi bir süreliğine de olsa frenlemeniz gerekiyor. Gereksiz uykusuzluklar son günlerde sizi halsiz bırakmış. Bu ayda uyku düzeninizi sağlamaya çalışın. Sürpriz para kazanımları bir mirası da işaret ediyor. Hayatınız çok değişecek demektir. Yaşamınızı renklendirmek adına yapacağınız çalışmalar ön plana çıkıyor.

Ekim Ayının Gündemi: Artan sorumluluklar karşısında yapıcı olmalı ve çalışkanlığınızı öne çıkarmalısınız.

Ayın Tılsımı: Umudunuzu yitirmeyin.

Ve Seks: Aşk hayatınızdaki denge bozulabilir.

YAY

Oldukça hareketli bir döneme girdiğinizi hatırlatalım. O kadar yoğun bir tempo yaşayacaksınız ki; bu tempolu yoğunluğunuzu strese girmeden başarıyla atlatacaksınız. Yapacağınız her işin üstesinden geleceğiniz bir ay. İdeallerinizi gerçekleştirme zamanı geldi. Dikkatinizi yönelttiğiniz konular artık önemini yitirmeye başlayacak. Kısa bir zamanda, ikili bir görüşme içinde ilgi çekip, birtakım kazanımlar elde etmeniz söz konusu. Güzel bir iş teklifi alabilirsiniz ya da var olan işinizde yükselme olabilir. Karşılaşacağınız fırsatları anlayabilir ve yakalayabilirseniz, hayatınız çok değişebilir. İşlerinizde iyi bir başarı yakalayabilirsiniz. Özel hayatınızla ilgili aldığınız kararları değiştirmeyin, sonra pişman olursunuz. Bu dönemde duygusal anlamda yüzeysel algılanabilirsiniz. Sinirlendiğinizde yemek işini abartmayın. Zaten kilo almaya müsait bir yapınız var. Takıldığınız konularda biraz detaycılık yapıyor gibisiniz. Ekim ayında fazla detaycı olmamalısınız.

Ekim Ayının Gündemi: Beklentilerinizde daha gerçekçi ve sağduyulu olmaya çalışacaksınız.

Ayın Tılsımı: Şans kapıyı bir kere çalar.

Ve Seks: Partnerinizle birlikte mutlu bir döneme giriyorsunuz.

OĞLAK

Bu ay her konuda keyifli bir dönem geçireceksiniz. Kendinizi geliştirmeye ve içe dönmeye özen göstermelisiniz. Sosyal aktivitelerde bulunarak, sosyal çevrenizde popüler olabilirsiniz. Emeklerinizin, mükafatını aldığı bir dönem. Çalışma hayatınız boyunca yaşadığınız sıkıntının bedelini bu ay alacaksınız. Detaylarla uğraşmak için birçok iş ile başınızı ağrıtabilirsiniz. Anlaşmalar yapmak, ortaklıklara girişmek yeni bir iş, var olan işinizde büyümeye gitmek, ekstra çalışmalar yapmak gündeminizde olabilir. Ekim ayında keyfin doruk noktasına çıkmaya hazır olun. Güçlü enerjinizi kullanacağınız gerekli potansiyele sahip olmanıza karşın, bazı kısıtlamalar yaşamanız mümkün. Enerjinizi istenilen düzeyde tutmak sizin için önemli.  Bünyeniz fazlasıyla psikolojik sorunlarınızdan etkilenecek. Sağlık konusunda ağrılar ve çeşitli sinyalleri derhal kontrol altına almalısınız. Eğitimle ilgili bir kaç konuda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ekim ayının Gündemi: Sağlığınıza ve uyku düzeninize dikkat etmeniz, beslenme konusunda diyetinize özen göstermelisiniz.

Ayın Tılsımı: Herkes sınırını bilmeli.

Ve Seks: İkili ilişkilerinizde partnerinizle aranız düzelecek gibi görünüyor.

KOVA

Satürn Akrep burcunda ilerlerken sizi birçok zorlu yollara koyacak. Hırslarınızın kurbanı olmayın. Arkadaşlarınızın, özelikle iş arkadaşlarınızın davranışlarını fazla buyurduğunuz bir döneme girdiğinizi söyleyelim. Ailenizle ilgili problemler yaşayacaksınız. Onları kırmak sizin için aşılmayacak bir yol. İşbirliklerinin ve ortaklıkların değişmesi; hayatınızda yeni başlangıçlar yapmanızı gerektirebilir. İkili ilişkilerinizde duygusal davranmaktan kaçınmalısınız. Satürn’ün Akrep burcuna ilerlemesi, sizi kariyerinizle ilgili çok önemli bir eşiğe getirecektir. Beslenmenize dikkat ettiğiniz ve biraz da spor yaptığınız sürece bu ay sağlık açısında sorunsuz bir ay olacak. İş konusunda biraz sıkıntılı olsanız da aşk ve eğitimle ilgili konularda bir hayli şanslı olabileceğiniz bir ay. Ekim ayının olumlu etkisini fiziksel anlamda hissedeceksiniz. Ailenizle birlikte yapacağınız paylaşımlar, size keyifli günler yaşatacak.

Ekim Ayının Gündemi: Sıkıntılardan kurtulacak, derin bir nefes alacaksınız.

Ayın Tılsımı: Ekimin kasveti sizi de etkiliyor.

Ve Seks: Partnerinizle ilgili yaşadığınız birçok kaygının sebebi sizden kaynaklanıyor. Bu dönem, hatalarınızın farkına varacağınız gelişmeler yaşayacaksınız.

BALIK

İş yerinde disiplin ve organizasyon gerektiren işlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

İs görüşmelerinizde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. İlişkinizde yeni bir dönem başlıyor. Kilo alacağınız bir ay olabilir. Geç saatlere kadar çalıştığınız için, ilişkinizde küçük sorunlar yasayabilirsiniz. Mükemmeliyetçi kişiliğiniz yüzünden, sorunlarla baş ederken, büyük tepkiler vereceksiniz. Şansınız oldukça yüksek; fakat saygı duyulması gereken insanlara karşı saygınız azalacak. Çevrenizdeki kişilerle ortak kararlar aldığınız ve kısa seyahatlerin söz konusu olduğu bir dönem olacak. Seyahatlerde karşılaşacağınız kişilerle eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Ekim ayının ortalarında eşiniz veya sevgilinizle paylaşımlarınız, ilişkiniz açısından daha olumlu etkiler altında olacaktır. Yaşamınızı renklendirmek adına yapacağınız çalışmalar ön plana çıkıyor. Sonbaharın ikinci ayı olan Ekim, havasını size biraz daha fazla gösterebilir.

Ekim Ayının Gündemi: Sorumluluk alma konusunda biraz daha rahat olacaksınız.

Ayın Tılsımı: Duygular, mantık önüne geçince sağlıklı kararlar alınamaz.

Ve Seks: İhmal edilmiş hissine kapılabilirsiniz. Endişelenmenize gerek yok. Geçici bir dönem.

Yorum Yazın